Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családon belül, ha milliós...

Családon belül, ha milliós tétel van átutalva, van bármi adókötelezettsége?

Figyelt kérdés
Édesanyám panelháza megszavazta, hogy le legyen szigetelve. 5 éves hitelt vesz fel a ház (5 évig lesz magasabb a közösköltség) és kiszámoltam, hogy jobban járna, ha 0 önerővel vállalná be, MÁPplusz állampapírt venne 5 évre, és 5 évig fizetne magasabb közösköltséget, amit én havonta "meghiteleznék" neki. 5 év múlva lejárna az állampapír, nekem visszafizetné kamat nélkül az összeget, ő meg 6számjegyű összeggel olcsóbban kihozná a szigeteleés költségét. Ha ezt a 7számjegyű összeget (amit én összességében évek alatt havonta utalok neki) egyben visszautalja nekem, ahhoz a NAVnak van bármi köze?
jún. 26. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Egyenes ági rokonok között az ajándékozás illetékmentes.
jún. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Családi kölcsön. Visszakapod a pénzedet. Papírozzátok le.
jún. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek az elottem szolokkal de ha jol ertem akkor ebben a rendkivul korulmenyes tranzakcioban valojaban az tortenik, hogy amit te kapnal a sajat penzedre kamatot ha beraknad allampapirba, azt edesanyad fogj kapni, mert o rakja be?
jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Inkább számold ki újra. Ha a hitel kamata >7%, ami elég valószínű, akkor ez nem jöhet ki pluszba.


"Ha ezt a 7számjegyű összeget (amit én összességében évek alatt havonta utalok neki) egyben visszautalja nekem, ahhoz a NAVnak van bármi köze?"


Túl kis összeg, amiett nem kell aggódni.

jún. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs adóvonzata, egyenes ági rokon.
tegnapelőtt 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


A hitel államilag meg van támogatva, nem számoltam el, hamár panelprogram nincs, legalább ennyi..

tegnap 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!