Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Melyik szamlaszamra kell...

Melyik szamlaszamra kell fizetni a Navhoz, ha a tb fizetese hianya miatt 300ezer forint tartozasom van, de kertem reszlet fizetesi lehetoseget?

Figyelt kérdés
Volt egy papirom amin rajt volt a szamlaszam, de sajnos elhagytam es igy nem tudom melyik szamlaszamukra kell fizetni es nem is talalom sehol a neten sem.
jún. 10. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Ha kaptál részletfizetési lehetőséget, akkor arra a számlaszámra kell befizetni, ami a helyt adó határozatban fel volt tüntetve (NAV kiküldte). Ugyanis a könyvelést is annak megfelelően rendezték, tehát zűrzavart tudsz okozni benne, ha nem úgy és nem oda fizeted.


Ha az sincs meg, mert begyújtottál vele a kályhába, akkor a 2020. július 01-je előtti hátralékot ide kell fizetni (124. adónemen tartják nyilván) -> 10032000-06056229-00000000

Ha 2020. július 01-je utáni hátralék, akkor ide kell fizetni (408. adónemen tartják nyilván) -> 10032000-06055826-00000000


A közlemény rovatba bőven elég az adóazonosító jeledet feltüntetni. Azt viszont fontos!


Azért van ez a kettősség, mert a 408. adónemen felhalmozott tartozás miatt érvényteleníthető jogszabály szerint a TAJ-számod, így ingyenes egészségügyi ellátásra nem leszel jogosult, míg a 124. adónemen felhalmozott tartozás miatt nem lehet érvénytelen a TAJ-számod.

Ezért képezték meg 2020. július 01-jétől a 124. adónem helyett/mellett a 408. adónemet.

jún. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen
jún. 11. 15:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!