Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bérpapírra szükség van a...

Bérpapírra szükség van a nyugdíj kiszámításához?

Figyelt kérdés

Ha eljön majd ez az idő, fizikailag szükség van a bérpapírokra mikor nyugdíjaznak?

Ezt most hallottam.

De feltételezem a NAV-nak vagy valakinek megvannak ezek az adatok, szóval nem értem miért lenne napjainkban fizikailag erre szükség



jún. 4. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
visszamenőleg 40 évnyire gondolsz ?
jún. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát akár, igen
jún. 4. 11:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Minden munkáltatódtól kapsz a távozásodkor egy összesítőt. Na az kell! Ha nem jelentett be valaki, ezek alapján kiegészítik az adataidat és a jogosultsági idődet. Így nem buksz semmit - talán.
jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
jún. 4. 11:56
 5/7 anonim ***** válasza:

ha be voltál mindenhol jelentve, akkor nem


Még a 1972-ben végzett nyári diákmunka is ott volt a listán ...

jún. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bérpapír nem kell. De olyan iratra bármikor szükséged lehet, amivel igazolod az ott fennállt munkaviszonyod időtartamát, valamint azt, hogy a számfejtett béredből valóban levonták a nyugdíjjárulékot.


Én éppen most nyomozok egy ilyen ügyben. Az illetőnek 2008. és 2010. közötti időszak kiesett, mint munkaviszony, csak munkaszerződést tud róla bemutatni. Nem fogadták el.


Nekem 2 évem hiányzott mind bérben, mind munkaviszonyban az összeszámításnál, pedig akkor már digitalizálva volt minden. Papír alapon tudtam igazolni a munkaviszony fennállását és azt az iratot is be tudtam nyújtani eredetben, amit a munkáltató adatszolgáltatásként beküldött a nyugdíjbiztosítónak még annak idején. Ezt onnan tudom, hogy elküldte, mert én voltam a gazdasági ügyintéző és konkrétan én végeztem ezeket az adatszogáltatásokat minden dolgozónkra nézve, tehát tudom, hogy rendben volt mindig minden.

És látod ennek ellenére mégis hiányoztak éveim, amit a nagy digitalizálásban nem találtak meg...

jún. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Miért emelted ki a kérdést. Nem kaptál meg mindenre kielégítő választ?


Egyébként a béreket 1988. január 01-jétől nézik csak. Az előtte lévőket nem veszik figyelembe.

Ahogy a 6-os válaszoló írta, van, amikor nem árt, ha tudsz igazolni papír alapon is dolgokat. Például adatvesztés miatt. De bőven megfelelnek bér igazoláshoz mostanában a M30-as nyomtatványok is ehhez, amit az adóbevalláshoz adnak ki a munkáltatók évente egyszer. Ugyanis a levont járulékokat is tartalmazza. És ez a lényeg. A járulékalap és a levont járulék összege. Ha azokat megőrzöd, akkor gond kizárva. Nem kell külön bérlapokat gyűjtögetni.

jún. 26. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!