Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Átalányadózóként a helyi...

Átalányadózóként a helyi iparűzési adónál is él a 40%-os költséglevonási jog, és az éves minimálbér feléig való adómentesség?

Figyelt kérdés
Most kell beadnom a hipa bevallást, de nem látok arra magyarázatot, hogy a kérdésben említett két dolog itt is játszik-e. Az adómentesség gondolom nem, de a 40%-ot elképzelhetőnek tartanám, csak nem találtam rá semmit a jogszabályban.

máj. 22. 15:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
No ez egy jó nagy tévedés. Osa alapján nem könyvelhetsz el semmit, csak a tényleges bizonylat alapján.
máj. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11-es nem is mondtam ilyet, hogy OSA-ból bármit is könyvelni kellene, itt a tévedés inkább nálad van.


Eleve aam átalányadózónál milyen költségeket könyvelsz, átalányadózóként?! :-)


Én csak azt mondtam nem kell gyűjtenie átalányadóózként sem feltétlen a költségszámlát, ha csak épp nem kell igazolni pl a termék eredetét mondjuk, amire meg ott van az Osa/online számlázók e-számlái is, ha elveszne, elkavarná, az eredetit, vagy nem törődne vele, stb.


Analitikához ugyanúgy, ott sem könyvelsz semmit belőle, csak szembe állítod az igazolt költségeit, hogy belefér-e még a %-os költségátalányba.

máj. 25. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mi sok átalányadózónak könyveljük a költségeit az áfa meg a hipa miatt. Az osa max ellenőrzésnek jó, hogy teljes körűen megkaptuk-e a könyvelési anyagot.
máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Csak épp a kérdező alanyi adómentes átalányadózó, ezért is semmi értelme annak, hogy költségszámlákat gyűjtsön. Szó sem volt nála Áfa-ról, ahogy arról sem hogy abból bárki könyvelne. :-)


Analitikához meg ott van az OSA, épp azt mondtam én is.

máj. 26. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ja mert alanyi adómentesnek nem kellhet áfabevallás? Akkor nincs több kérdésem :)
máj. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, annyira a "köteles vagy költségszámlát gyűjteni"-t akarod általánosítani teljesen feleslegesen erőlködve, a most meg már "kellhet" helyett , holott egyáltalán nem biztos, hogy a tevékenységi köre, olyan amire aamként áfabevallást kellene leadnia, vagy ktg. számlákat gyűjtögetnie.


Csak ezt nem veszed észre :-)


Azért is írtam, már korábban is hogy a kell és célszerű között nagy a különbség. Mint pl. tev kör is meghatározza, hogy mikor kell és mikor nem kötelező. Ehhez képest, sehol nem ír a jogszbály arról, hogy kötelező lenne gyűjtenie minden aam átalányadózónak költségszámlát, de mutass rá ha tudsz ilyen jogszbály helyről, hogy hiteles is legyen amit mondasz ha már ezzel foglalkozol...

máj. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!