Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 2 millió forint nyereségem...

Ha 2 millió forint nyereségem volt kriptóból, akkor abból nekem mennyit, és hogyan kell leadóznom?

Figyelt kérdés
ápr. 21. 17:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mert egyrészt nem érdeklődtem meg, másfelől pedig költöttem is rá, ugyhogy az sokszor volt veszteséges is, tulajdonképpen sokszor a fél fizut raktam, bele, szóval most ez a helyzet :D
máj. 28. 16:11
 12/21 krwkco ***** válasza:
0%

#11

És az átjött az 5-ös hozzászólásból, hogy a 2024. május 20-i bevallásba be kellett volna írnod minden 2023-as vétel (kiadás) és minden eladás (bevétel) különbségét? Akkor is, ha 2023-ban több volt a kiadás, mint a bevétel? Ha szabályosan akarsz adózni, akkor ezt meg kellett volna tenned. Akkor is, he egyelőre nem vettél ki nyereséget.

máj. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én azt tudom, hogy automatikusan elkészítik ezt. Minden tranzakció legálisan, netbank-on keresztül történt. Szóval annyira nyugi, nem lettem milliárdos, meg adócsaló sem.
máj. 28. 17:36
 14/21 anonim ***** válasza:

"automatikusan elkészítik ezt"


Kik?

máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de a kérdést is azért tettem fel, mert nem értek annyira hozzá.

Minden évben automatikusan kiküldik. Ezt kell elvileg korrigálni, amennyiben hiba van benne. Én soha nem foglalkoztam ezzel még.

máj. 28. 17:50
 16/21 krwkco ***** válasza:
0%

Nincs olyan forex kereskedési platform, amelyik részletes trade-kimutatást küldene a NAV-nak. Ezért kizárt, hogy a NAV által készített tervezetben a kripto adózással kapcsolatos adat legyen. Szóval, ha nem kamuzol ezzel a 2 milliós kripto "nyereséggel", akkor rácsesztél.

Már április 21-én egyszerű szavakkal megírtam, hogy mi a teendőd. Hogy lenne "milliós nyereséged", ha ennyit sem tudsz felfogni?

máj. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 krwkco ***** válasza:
0%

"Nincs olyan forex kereskedési platform"

helyesen

kripto kereskedési platform.

máj. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

"Hogy lenne "milliós nyereséged","


Egy nincs ennyi, ezt kifejtettem már a hozzászólásaimban.

Másfelől senki sem mondta az okos fejednek, hogy a kriptotőzsdék bármit is küldözgetnének bárhová. Ez abszurd lenne.

Maga a banki tranzakció az, amit tud nézni a nav, azt sem úgy, hogy belép a szobámba, és a hátam mögött leselkedik, hanem ezen adatokat már megkapja, megkaphatja a banktól. Mivel a fizum költöttem erre a bulira, és a nyereség a végén a pár berakott fizum(Elején full veszteség, majd a végén realizált nyereség), ezért nekem mindegy, ha azt mondják, hogy fizessek vissza teszem azt 2 kilót, mert éppen ilyenjük van. Mondom, nem értek hozzá, és próbálok tisztességes lenni, de nekem ez még bonyolult. Több megértést.

máj. 28. 18:50
 19/21 krwkco ***** válasza:

"Másfelől senki sem mondta az okos fejednek, hogy a kriptotőzsdék bármit is küldözgetnének bárhová."

Én is azt mondtam, hogy nem küldenek. És ez a gond.

"Maga a banki tranzakció az, amit tud nézni a nav"

A NAV nem értesül a banki tranzakciókról. Kivéve, ha egy tranzakciónál felmerül a pénzmosás gyanúja.

A NAV ugyan lekéri a számlaadatokat, de csak akkor, ha már elindított egy adóvizsgálatot. Nem használ banki tranzakciós adatot aZ SZJA tervezet összeállításához.

"Mivel a fizum költöttem erre a bulira"

És az kit érdekel egy SZJA bevallással kapcsolatban?

"Több megértést."

Miféle megértést? Egy hónapja megírtam, hogy mi a teendő a kriptovalutákkal kapcsolatban és nem tetted meg. Meglehetősen bosszantó, ha hiába "beszél" az ember.

"nekem mindegy, ha azt mondják, hogy fizessek vissza teszem azt 2 kilót, mert éppen ilyenjük van."

Ha összesen 2 millióért vásároltál kriptot és csak ugyanennyiért adod el egy másik évben (semmi nyereség), akkor 300 ezer SZJA-t kell majd fizetned. Ha 3 millióért adod el, akkor 450 ezret. Mindezt azért, mert nem írtad be a vétel évében a vételi költségeidet az akkori adóbevallásba!

máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Még mindig nem érted. Hogy vásároltam volna 2 millióért kriptót? Egyszerre annyi pénzem sem lehetett volna. Fizetéseket raktam bele, és ennyi volt.


"300 ezer SZJA-t kell majd fizetned. Ha 3 millióért adod el, akkor 450 ezret. Mindezt azért, mert nem írtad be a vétel évében a vételi költségeidet az akkori adóbevallásba!"


Na, ez összességében elég szomorú lenne!

máj. 28. 19:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!