Jártál már úgy, hogy a doki nem írta alá a személyi adókedvezményt igazoló nyomtatvány a lent kifejtett indokra hivatkozva?
Intestinalis malabsorptio = felszívódási zavar.
A K900-as csoport kódjánál ez szerepel a bal oldali oszlopban (Betegségcsoport megnevezése) ill. a jobb oldali oszlopban (Betegség megnevezése) is szerepel K90-es kóddal.
Ebbe a csoportba tartozó betegségem/intoleranciám van születésem óta s az orvosi papírokon is le van írva, hogy a diétát egész életemben tartani kell.
Szóval a háziorvos azzal az indokkal nem írta alá s pöcsételte le, merthogy az intestinalis malabsorptio feltételt jelent s mivel láthatóan nem vagyok alultáplált, ergó(?) nincs tápanyagfelszívódási problémám (ezt persze ő nem tudhatja), ezért nem írhatja alá. Ill. ha aláírja s ellenőrzik, akkor 5 millió (!!!) forintra büntethetik.
Ő maga is elismerte, hogy ez paradox, hiszen ha tartod a diétát, akkor "ránézésre" nincs semmi bajod.
Szerintem ez non-szensz.
335/2009. (XII. 29.) Korm. rendelet. az erre vonatkozó rendelet. Ebben nem térnek ki semmiféle feltétel(ek)re az említett betegségcsoporttal kapcsolatban (legalábbis én nem láttam), úgyhogy nem tudom, honnan szedi ezt a hülyeséget a doki. Az intestinalis malabsorptio az a betegségcsoport neve, nem pedig valami feltétel.
Járt valaki hasonlóképpen akár másfajta betegséggel, allergiával, intolernaciával vagy satöbbivel?
Ha valakinek van tapasztalata, esetleg jogismerete, és megosztaná, megköszönném.
Kettes érvére még egy szavazat, szakorvossal írasd alá, ne a háziorvossal.
(Nekem is szakorvos írta alá, de másfajta BNO kódos betegségre)
Ahogy mindenki is irta:
A haziorvos nem diagnosztizalhat ilyennel, teljesen igaza volt a dokidnak.
A diagnozist szakorvos allithatja ki. Nem arrol kell papir, hogy dietaznod kell-e, mert ez jogilag semmit nem jelent.
Ha valoban van ilyen betegseged (!), akkor a szakorvos minden tovabbi nelkul kiallit egy ilyet papirt (hisz ez a dolguk, ez csinaljak amugyis). Ha nincs ilyened, akkor a szakorvos sem fog kiallitani.
@7
Ki mondta, hogy háziorvos diagnosztizált?
Szerinted, ha születésem óta fennálló kondícióról van szó s ez sajnos vagy sem egy életre szól, akkor a háziorvos diagnosztizál? :)
Szakorvosi papírjaim vannak róla, csak épp nem frissek (2009), akkoriban még talán nem voltak ezek a BNO-kódos mizériák, így nincs is rajta. Viszont a lényeg rajta van. Ahogy - mivel külföldön éltem egy darabig - a külföldi dokimtól (értsd: szakorvos) is van róla papírom, ez 1-2 éves. Nem ezekkel a papírokkal volt baja, hanem szerintem baromságra fogta.
Több fórumon, weboldalon is olvastam, hogy a szakorvosi papírok alapján a háziorvos is igazolhatja a jogosultságot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!