Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jártál már úgy, hogy a doki...

Jártál már úgy, hogy a doki nem írta alá a személyi adókedvezményt igazoló nyomtatvány a lent kifejtett indokra hivatkozva?

Figyelt kérdés

Intestinalis malabsorptio = felszívódási zavar.


A K900-as csoport kódjánál ez szerepel a bal oldali oszlopban (Betegségcsoport megnevezése) ill. a jobb oldali oszlopban (Betegség megnevezése) is szerepel K90-es kóddal.


Ebbe a csoportba tartozó betegségem/intoleranciám van születésem óta s az orvosi papírokon is le van írva, hogy a diétát egész életemben tartani kell.


Szóval a háziorvos azzal az indokkal nem írta alá s pöcsételte le, merthogy az intestinalis malabsorptio feltételt jelent s mivel láthatóan nem vagyok alultáplált, ergó(?) nincs tápanyagfelszívódási problémám (ezt persze ő nem tudhatja), ezért nem írhatja alá. Ill. ha aláírja s ellenőrzik, akkor 5 millió (!!!) forintra büntethetik.


Ő maga is elismerte, hogy ez paradox, hiszen ha tartod a diétát, akkor "ránézésre" nincs semmi bajod.


Szerintem ez non-szensz.


335/2009. (XII. 29.) Korm. rendelet. az erre vonatkozó rendelet. Ebben nem térnek ki semmiféle feltétel(ek)re az említett betegségcsoporttal kapcsolatban (legalábbis én nem láttam), úgyhogy nem tudom, honnan szedi ezt a hülyeséget a doki. Az intestinalis malabsorptio az a betegségcsoport neve, nem pedig valami feltétel.


Járt valaki hasonlóképpen akár másfajta betegséggel, allergiával, intolernaciával vagy satöbbivel?


Ha valakinek van tapasztalata, esetleg jogismerete, és megosztaná, megköszönném.



2024. febr. 10. 10:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
A konkrét ügyhöz nem tudok hozzászólni, de azt hallomásból tudom, hogy általában nem hajlandóak ezt a papírt aláírni legyen szó bármilyen betegségről. Nem hajlandóak vállalni a felelősséget.
2024. febr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
A férjem gluténos, ránézésre neki sincs semmi baja, sőt, ha tartja a diétát, akkor egyáltalán nincs. Nem is értem a háziorvost, próbálj esetleg a szakorvostól igazolást kérni.
2024. febr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szakorvos írta alá, más pecséttel el se fogadják. Ő meg napi szinten három ilyet aláír.
2024. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Kettes érvére még egy szavazat, szakorvossal írasd alá, ne a háziorvossal.


(Nekem is szakorvos írta alá, de másfajta BNO kódos betegségre)

2024. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Családban olyan volt, hogy szakorvos aláírta, de olyan bno kódot írt rá, amire mint kiderült nem jár, holott a papírjain megtalálható egy másik is, amire járna. Családtag elengedte a dolgot végül.
2024. febr. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak szakorvos írhatja alá és igen, ha aláírja és ellenőrzik, megbüntetik.
2024. febr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mindenki is irta:

A haziorvos nem diagnosztizalhat ilyennel, teljesen igaza volt a dokidnak.

A diagnozist szakorvos allithatja ki. Nem arrol kell papir, hogy dietaznod kell-e, mert ez jogilag semmit nem jelent.

Ha valoban van ilyen betegseged (!), akkor a szakorvos minden tovabbi nelkul kiallit egy ilyet papirt (hisz ez a dolguk, ez csinaljak amugyis). Ha nincs ilyened, akkor a szakorvos sem fog kiallitani.

2024. febr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, a 7-es hozzászólás után újra elolvastam, amit írtál. Azt hittem, a te papírjaidon szerepel a BNO kód, de jól értem, hogy csak a diétáról van papírod? Ebben az esetben a háziorvos valóban nem tud segíteni, ő csak akkor állíthatja ki az igazolást, ha van már szakorvosi papírod, BNO kóddal.
2024. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonlóképpen jártam. Kórház, gasztro, laktózintolerancia. Kimutatták a betegséget, papíron rajta is volt a bno kód. A gasztroenteorológus mégsem akarta kiadni az igazolást, mert idézem: “ez nem betegség, ezzel meg kell tanulni együtt élni”. Úgyhogy mentem a főnökéhez, aki osztotta a véleményét. Úgyhogy mentem az ő főnökéhez ès ott már csúnya asztalracsapások voltak és akkor ő már intézkedett a jogos igazolásom miatt.
2024. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

@7

Ki mondta, hogy háziorvos diagnosztizált?


Szerinted, ha születésem óta fennálló kondícióról van szó s ez sajnos vagy sem egy életre szól, akkor a háziorvos diagnosztizál? :)


Szakorvosi papírjaim vannak róla, csak épp nem frissek (2009), akkoriban még talán nem voltak ezek a BNO-kódos mizériák, így nincs is rajta. Viszont a lényeg rajta van. Ahogy - mivel külföldön éltem egy darabig - a külföldi dokimtól (értsd: szakorvos) is van róla papírom, ez 1-2 éves. Nem ezekkel a papírokkal volt baja, hanem szerintem baromságra fogta.


Több fórumon, weboldalon is olvastam, hogy a szakorvosi papírok alapján a háziorvos is igazolhatja a jogosultságot.

2024. febr. 11. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!