Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Idén mérlegképes könyvelői...

Idén mérlegképes könyvelői képesítést szerzek s mint EV könyvelnék.Önálló könyvelési tevékenység végzéséhez a PM-nél kell regisztrálni és 3 év gyakorlatot igazolni. Ezt végzés után nem tudom azonnal,de a munkát szeretném megkezdeni.Mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés

2023. júl. 23. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha vállalkozni akarsz később akkor a 3 év tapasztalatot könyvelőirodánál érdemes megszerezni, amíg nem tudsz regisztrálni addig csak alkalmazottként tudsz dolgozni. SSC vagy multi jobban fizet, de ezeknél annyira fel van darabolva a folyamat hogy nem sok hasznát veszed később.
2023. júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Neeee.... a MK könyvelői végzettség KEVÉS a munkavégzéshez, egyszerűen gyakorlati alapdolgokat nem tanítanak meg. Adózásból nagyon keveset tanultál, adminisztrációból még annyit se. A vállalkozók se piskóták, simán átverik a könyvelőt, a büntetést ráhárítják.

Kell az a három év gyakorlat.

Egy volt könyvelőiroda-vezető.

2023. júl. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Sőt, én keveslem is a hármat. Kell egy baromi jó gyakorlati hely, ahol megtanítanak könyvelni. Ne csak ev-ben gondolkodj amúgysem, mert az hosszú távon kevés.

Az a baj, ha még soha nem dolgoztál ilyenben, csak csináltál egy ilyen gyorstalpalót, akkor kb nulla tudásod van, amivel nem csak a saját, de a leendő ügyfelek vállalkozását is veszélyezteted. És ez azért nem játék.

2023. júl. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 3 éves szakmai gyakorlatot amúgy heti 40 órában, tehát főállásszerűen kell elvégezni, vagy lehet kevesebb oraszamban, masodallaskent is?
2023. júl. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Menj egy könyvelőirodába főállásban dolgozni, mert ott fog rád ragadni a gyakorlati tudás. Igaz nekem nincs ilyen végzettségem, csak asszisztens voltam 5 évig egy könyvelő/könyvvizsgáló mellett, és nagyon sok mindent láttam amit csak a tapasztaltabb "rókák" mellett lehet elsajátítani. Lehetőleg olyan céget keress, akiknek szerteágazó az ügyfélköre, a milliárdos bevételű cégtől, az mg őstermelőig, mert mindenkit másként kell megközelítési, tapasztalatszerzésnek egy ilyen helyen jó, aztán eldöntöd, hogy merre orientálódsz. Amúgy egy kisebb céggel, ev-kkel sokkal több a macera, mint egy 400-500 milliós árbevételű céggel.


Ha van kellő gyakorlatod és akaratod, akkor csináld meg a könyvvizsgálóit is, mert lassan kihalnak a jó szakemberek, az utánpótlás pedig elég gyatra, pedig szükség lenne rá, de nem egyszerű megszerezni a papírt.

2023. júl. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van a korábbi hozzászólóknak.

Közel nem lesz meg az a tudásod a mérlegképes után, amivel önállóan dolgozni tudnál, és ha tényleg belevágsz gyakorlat nélkül, akkor marha sokba fog kerülni, mert rengeteg hibát fogsz elkövetni a tapasztalatlanság és a gyakorlat hiánya miatt.

2023. júl. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!