Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy kapott osztalékról mi a...

Egy kapott osztalékról mi a alapján tudom eldönteni, hogy adóalap csökkentő vagy növelő?

Figyelt kérdés
Néztünk egy példát suliban, ahol a kapott osztalék (bevétel) mögé írtuk, hogy adóalap csökkentő, de semmi magyarázatot nem találok, hogy miért csökkentő, miből kell erre rájönni?
2023. jún. 3. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Alapesetben csökkentő mivel az osztalékot adózott eredményból fizetik, így nem lesz kettős adóztatás. Külföldi társaságtól kapott osztalék lehet művelő bizonyos esetekben, de ennek elég bonyolult a szabályozása.
2023. jún. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az osztalélot én kapom.

Akkor az nekem miért (adóalap) csökkentő?

2023. jún. 4. 08:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert az neked egy bevételként jelenik meg, így az adózás előtti eredményed részeként alapesetben az adóalapod része lenne.


Csakhogy a leányvállalatod, akitől kapod, az ezt a már adózott eredményéből fizeti, így ugyanazt a jövedelmet kétszer adóztatná a társasági adó törvény.


Ezt elkerülendő jelenik meg az anyavállalatnál adóalap csökkentőként a kapott osztalék.

2023. jún. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Áh, értem köszönöm szépen.

Akkor az osztalékbevétel az esetek többségében mindig adóalap csökkentő?

2023. jún. 4. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!