Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Osztalék mindig adóalap...

Osztalék mindig adóalap csökkentő?

Figyelt kérdés
Csináltunk egy példát ahol az volt, de nem tudom eldönteni, hogy ez mindig így van vagy van amikor növelő?
2023. ápr. 5. 20:37
 1/6 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
PL ellenőrzött külföldi társaságtól(offshore) kapott osztalék legtöbbször nem csökkenti az adóalapot, és vannak esetek amikor meg is emeli. De ez elég speciális és keveseket érint szerintem.
2023. ápr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Osztalékból is ezerféle van, kicsit pontosítani kéne.
2023. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem volt pontosítva

épp ez a probléma, hogy csak ennyi volt róla írva

2023. ápr. 6. 00:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Oké, szóval egy kalap alá veszitek azt az osztalékot, amit a vállalkozás fizet a tagoknak, azzal az osztalékkal, amit mondjuk a vállalkozás kap más cégekben való részesedése után? Kötve hiszem, hogy így van. Nem siklottál át valami felett?
2023. ápr. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem siklóttam át
2023. ápr. 6. 11:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom honnan lehet megállapítani, hogy milyen osztalék. Tudnál esetleg screenshotot küldeni a feladatról?
2023. ápr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!