Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha én készítem, az élettársam...

Ha én készítem, az élettársam árulhatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, ha én készítek feliratos kistáskát, pólót és száradó gyurmából dolgokat, figurákat hobbi szinten, akkor azt a párom hivatalosan árusíthatja? Neki van kereskedelmis vállalkozása. Egyéni vállalkozó és háztartási dolgokat árulhat, számlázhat hivatalosan.

Amiket én otthon hobbi szinten készítek és hivatalosan boltokban vásárolt termékekből vannak, azokat árusíthatja gond nélkül?

Mi a menete az ilyen otthon készített dolgok hivatalos árusításának? Esetleg számlát kell kérnem, amikor veszek valami alapanyagot és akkor lesz hivatalos? Vagy hogyan kell ezt hivatalosan csinálni?

Én nem vagyok és nem is akarok vállalkozó lenni, nem értek hozzá. Van hivatalosan bejelentett munkahelyem egy gyárban.



2023. ápr. 15. 00:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat, hogy családtag ingyen segíthet pl építkezésnél, vagy kisboltban ünnepnapon. Ez ilyen esetben nem lehetséges? Mármint, hogy én csak "segítek" a páromnak.
2023. ápr. 15. 10:55
 12/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, ha ellenőrzésre kerülne a dolog, az biztosan bukta lenne, ha azt mondja, hogy ő csinálja. Mert volt olyan, hogy rendelésre készült egy kis cica figura és a párom a megkérdezésem nélkül nem vállalna ilyet el. Sőt, meg is mondaná a megrendelőnek, hogy velem beszélje meg, hogyan tudom megcsinálni.

A kis cica figurát mágnessel kérték egy kocsi műszerfal dísze lett és hasonlított a megrendelő egykori kedvencére. Amolyan emlék kabala figura.

A párom azt sem tudta, hogy miből készült és mivel festettem. Az süthető gyurmából volt.

2023. ápr. 15. 11:09
 13/15 anonim ***** válasza:

Túlspirázod ezt az egész dolgot szerintem!

A párod felveszi tevékenységi körébe ezt a kézművesdit. A készítéshez szükséges anyagokról az ő nevére számlát kértek, ezzel igazoljátok az áru eredetét. Bárki kérdezi, ő csinálja a cuccokat. Ha egyéni megrendelésről van szó, akkor hozzád irányítja a megrendelőt, mivel ő éppen nem ér rá, te jobban mobilis vagy, neked mondja el, hogy mit akar. Egyébként ha egyéni vállalkozóként végzi amúgy a tevékenységét, akkor te mint segítő családtag besegíthetsz neki akkor ha bérezés nélkül teszed mindezt (és természetesen úgy csinálod!).

2023. ápr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Lehet, hogy túlpörögtem a dolgot, de fosok tőle, hogy nehogy büntetést kelljen fizetni egy kis vacak miatt.

Mint mondtam, nem értek a vállalkozáshoz.

2023. ápr. 19. 05:39
 15/15 anonim ***** válasza:

"Olvastam olyat, hogy családtag ingyen segíthet pl építkezésnél, vagy kisboltban ünnepnapon. Ez ilyen esetben nem lehetséges? Mármint, hogy én csak "segítek" a páromnak."


Nem, ingyen segíthetsz a családtagodnak ha otthon építi a saját házát.


Semmilyen vállalkozásban/munkahelyen nem dolgozhatsz bejelentés nélkül.


Mint sokan leírták, a legegyszerűbb ha a párod csinálja papíron. Azért gondolom azzal tisztában vagy hogy SENKI nem fog nyomozni azért mert párod maga után fizeti az adót, és ki akarja a hivatal nzomoyni hogy biztos nem ő csinálta így olyan csalást követett el hogy maga után olyan adót járulékot fizetett amit nem kellett volna tehát a csalással túl sokat fizetett.

A tévében se látod hogy csattant a bilincs és fut a szalagcím hogy "4 év börtönt kapott mert túl sok adót fizetett"


Szóval senki se kérdezi meg, nem hoznak maguk ellen határozatot.


Ha mégis nagyon akarod mondani hogy te voltál, mert akarod magad reklámozni, vagy simán vágyat éreztek ennek a közlésére akkor a legegyszerűbb eljárás a bejelentésed. Simán megbízásira, vagy alkalmira, majd a könyvelő megmondja (habár szerintem vállalkozóknak ezzel illene tisztában lenniük) azt le van tudva. Ha valaki valaha egyszer megkérdezné, szabadon kiélhetitek a megmondó vágyaitokat.

2023. ápr. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!