Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha én készítem, az élettársam...

Ha én készítem, az élettársam árulhatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, ha én készítek feliratos kistáskát, pólót és száradó gyurmából dolgokat, figurákat hobbi szinten, akkor azt a párom hivatalosan árusíthatja? Neki van kereskedelmis vállalkozása. Egyéni vállalkozó és háztartási dolgokat árulhat, számlázhat hivatalosan.

Amiket én otthon hobbi szinten készítek és hivatalosan boltokban vásárolt termékekből vannak, azokat árusíthatja gond nélkül?

Mi a menete az ilyen otthon készített dolgok hivatalos árusításának? Esetleg számlát kell kérnem, amikor veszek valami alapanyagot és akkor lesz hivatalos? Vagy hogyan kell ezt hivatalosan csinálni?

Én nem vagyok és nem is akarok vállalkozó lenni, nem értek hozzá. Van hivatalosan bejelentett munkahelyem egy gyárban.



2023. ápr. 15. 00:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Amennyiben az élettársadnak számlát tudsz adni, akkor árulhatja.

Hiszen neki egy esetleges ellenőrzés során igazolnia kell tudni az áruja eredetét hivatalosan.

Tehát legyél másodállású vállalkozó, de kérdezz meg egy könyvelőt erről!

2023. ápr. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%
Esetleg még akkor árulhatná, ha az ő tevékenységi körében szerepelne és hivatalosan "ő készítené", ugye érted.... Na, akkor elég lenne neki az alapanyag számla, de az ő nevére kiállítva.
2023. ápr. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Milyen tevékenységi kör kell ahhoz, hogy száradó gyurmából készített dolgot áruljon? Ha kérek számlát a boltban a nevére a gyurmáról, az nem jó? Hisz az ugyan az a termék, amit eladna, csak a formája és állaga változik meg egy kicsit.
2023. ápr. 15. 01:15
 4/15 A kérdező kommentje:
Én nem értek ehhez a vállalkozósdihoz és annyi szabad időm sincsen, hogy én papirokkal foglalkozzak. Van család, gyerekek, háztartás és a fő bejelentett állásom is. Néha van egy kis szabad időm, hétvégén 1-2 óra.
2023. ápr. 15. 01:18
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

3-as: nem tudom, mert régen volt egy weboldal, ahol simán lehetett ezeket böngészni, de azt már megszüntették...

A többi kérdésre meg válaszoltam már a 2. hozzászólásomban.


Szerintem beszéljen az élettársad a könyvelőjével, mert ha vállalkozó, akkor feltételezhetően és jó esetben van neki és ő majd tájékoztatja a lehetőségekről!

2023. ápr. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
4-es: azért van a könyvelő, hogy ő intézze a papírmunkát.
2023. ápr. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Van végzettség nélkül végezhető kézműves övtj. Felveszi, téged pár napra bejelent alkalmiba, aztán eladja, amit csináltál
2023. ápr. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Persze, arusithatja.
2023. ápr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%
Gyerekek, komolyan: kézműves termékről van szó. A kérdező veszi az alapanyagokat és készít belőlük valamit. A párja eladja. Egy esetleges ellenőrzésnél meg azt mondja, hogy ő készíti a termékeket. Szerinted ki fogja komolyan leellenőrizni, hogy valójában ki kézműveskedik?
2023. ápr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
9: Nomeg volt aki azt írta hogy alkalmira felvenni.. És ha nem akkor csinálja ?? az ugyanúgy gáz. A legjobb azt mondani hogy én csinálom. Kész. Nem kell magyarázni, nem kell bizonyítani hogy mikor csinálta (például ápriulis első hetében 5 napra felveszi alkalmira, második hetében vesznek anyagot, akkor hogy is volt az ? Felesleges támpont egy kötözködő ellenőrnek ) egyszerűen azt mondja én voltam, Kész.
2023. ápr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!