Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallásnál fel kell...

Adóbevallásnál fel kell tüntetni a részvény kitettségem és az állampapírokat?

Figyelt kérdés

Totál fogalmatlan vagyok az adóbevalláshoz, mindig a könyvelőm csinálja, viszont tavaly nyáron vettem részvényeket TBSZ számlára (ez fontos) és állampapírokat is. Ezeket fel kell tüntetni az adóbevallásban bármilyen formában? Osztalékokat is kaptam már a TBSZ számlámra, de ahhoz ugye 5 évig nem férek hozzá, hacsak fel nem töröm. Véleményem szerint csak akkor keletkezik bevallási és nyilván adófizetési kötelezettségem, ha feltöröm idő előtt.


Én úgy gondolom, hogy nem kell ezeket bevallani, hiszen (adóköteles) jövedelemem nem származott belőle. Jól gondolom?



2023. jan. 12. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Jól gondolod.
2023. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jól gondolod állampaír után (ha esetleg régi,adóköteles)a kibocsájtó levonja.TBSZ-el meg csak akkor kell törődni ha feltöröd.A NAV által kiállított adótervezetben egyébként ilyenkor szerepelni fog mert rálát a NAV.
2023. jan. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A NAV által kiállított adótervezetben egyébként ilyenkor szerepelni fog mert rálát a NAV."


Nem "lát rá", viszont a kifizető/jövedelmet juttató adatot szolgáltat felé, mint például a munkáltatók a dolgozók béréről.

2023. jan. 13. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!