Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen adózás lenne megfelelő...

Milyen adózás lenne megfelelő kis kézműves kezdeményezéshez?

Figyelt kérdés
Szeretnék saját kézműves termékeket, csomagokat árulni leginkább interneten. Saját közösségi oldalamon, marketplacen, jófogáson hirdetném. Webshop és ilyesmi nem lenne. Szerintem (kis haszon lenne a termékeken mert az anyagár sajnos nagyon magas) max havi 30.000 Ft lenne a hasznom az anyagár levonása után. Egy termék átlagos ára kb.5000 Ft lenne amiből 1000 Ft ami az anyagáron felül maradna. Jelenleg Gyesen vagyok és leszek is még legalább 4 évig. Nem főállásban csinálnám. Heti kb 12-13 órát alkotnék plusz ugye a hirdetés, csomagolás, postázás. Órabérben így kb 500 Ft-ra jönne ki. Ez nem baj? Vagy ezt nem kell a vállalkozásnàl lejelenteni, részletezni? Milyen adózás lenne ajánlott? Próbáltam informálódni több oldalon is, de a pénzügyi dolgokhoz egyáltalán nem értek... Köszönöm ha valaki segít.
2023. jan. 10. 01:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Főállásod van?
2023. jan. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi a termék?
2023. jan. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nincsen. Gyesen vagyok és leszek is még. Én vagyok itthon a saját három kisfiammal (mindegyikükre kapom a gyest egyikük kora miatt, a nagyobbak pedig SNI-sek) plusz napközben nálam vannak a testvérem ikrei is (akiket a bölcsibe nem vettek fel és még 1.5 év van az ovi kezdésig) Ráadásul a cég

ahol GYES előtt közel 10 évig dolgoztam megszűnt, oda vissza menni se tudok majd. Szóval csak a GYES van. Most szeretném kicsiben elkezdeni hátha néhány év alatt lesz belőle egy minimálbéres kereset.

2023. jan. 10. 02:02
 4/6 anonim ***** válasza:
nem lesz
2023. jan. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Vegyesen lenne több dolog. Kerámia (kisebb dekorációk, mert pici égetőkemencém van), varrt/kötött/horgolt figurák, táskák, képeslapok teljesen egyedi grafikával, lézervágott-festett fa dekoráció, esetleg fotós kellèkek is. Igazából bármi mert a felszerelés, gépek is megvannak hozzá. Terveim szerint ünnepi témák lennének minden kategóriában.
2023. jan. 10. 02:12
 6/6 A kérdező kommentje:
Onnan jött az egész ötlet, hogy a sulis karácsonyi vásárba készítettem mindenféle portékát (a bevétel teljes összege az osztálynak ment) és többen megkerestek privátban, hogy szeretnének rendelni tőlem. Most éppen székpárnához tudtunk venni alapanyagot a sulis bevételből és azt is én varrom meg a gyerekeknek ingyen :) Anno az oviba a szekrényfüggönyöket és derékaljakat is én csináltam meg :) Varrni szeretek leginkább :) Viszont ahhoz, hogy varrásra specializálódott ,,vállalkozó,, lehessek úgy tudom kellene szakirányú végzettség (én viszont pinterestről és youtuberól tanultam meg varrni) nekem csak eü és szociális területen használható végzettségeim vannak :(
2023. jan. 11. 14:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!