Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ehhez közérdekű bejelentés...

Ehhez közérdekű bejelentés kellene már? Hogyan tegyem ezt meg ALKALMAZOTTKÉNT ha csak 15mb-ot lehet csatolni a NAV-nál?

Figyelt kérdés

Erre az évre és a tavalyi évre sem fizettek utánam járulékot. Bár ezévben (2022) a májusi adóbevallásomban benne volt a jövedelem igazolásnál a tavalyi évre (2021) vonatkozó átutalt munkabér összegek, de jelenleg 2022 Októbertől elkezdtek borítékba adni munkabért átvételi elismervény és bérjegyzék nélkül!


Az átutalásban pedig csak a garantált bérminimum összege szerepel, és bérjegyzék is csak ahhoz van.


2021-ben is és jelenlegi 2022. évben is ez már a harmadik alvállalkozó aki munkáltat, pedig ugyanazon a munkahelyen dolgozunk a kollégámmal már évek óta.

Kollégám jövőre nyugdíjba megy, már nem érdekli ez az egész azt mondta, vagy lehet hogy le lett fizetve.


Összesen 390 mb-nyi dokumentumom, munkaszerződések, munkaköri leírások, utasítások, telefonbeszélgetések felvéve, banki munkabérem átutalásáról kivonatok stb. állnak rendelkezésre.


A borítékos pénzt már nem tudom hogyan bizonyítsam be munkabérként, mert amikor hozzák kollégám van bent, és semmi átvétel vagy papír nincs róla, csak leteszik az asztalra és annyi.


Októbertől 8 órás bejelentésre dolgozok 240-300 órát.

Pótlék, fizetett szabadság, ünnepnapi bérpótlék nincs fizetve.


Eddig egyszerű volt bizonyítanom a munkabér jövedelmemet a bankszámlás átutalással, a NEAK-nál meg ott volt a bejelentés végig, de így a borítékkal mit lehet bizonyítani?

Se név, se cégnév semmi, aki hozza és odaadja az meg mond egy nevet aztán vagy úgy hívják vagy nem. Gondoltam, hogy vieóra veszem vagy ilyesmi, de ha nem én vagyok bent akkor ez nem működik, meg max be sem jön csak bedobja a postaládába aztán felhív ismeretlen számról a szolgálatin max.


Visszaküldtem már egy NAV-os kérdőívet, de az csak a jelenlegi alvállalkozóval tud foglalkozni pedig ebben az évben ez a harmadik a tavalyi évről már nem is beszélve.


Mihez kezdjek ilyen helyzetben?

Üthetem bottal a nyomát a nyugdíjjáruléknak meg a többinek erre az évre meg a tavalyira?


Mire feldolgozzák ezt a kérdőívet is, addigra a jelenlegi alvállalkozó aki egy hónapja foglalkoztat is csődöt jelent...



2022. nov. 16. 14:16
 1/6 A kérdező kommentje:

Ami a legdurvéább az egészben, hogy úgynézki, bár remélem csak véletlen névhasonlóság, hogy az egyik fővárosi kerületi rendőrkapitány is résztulajdonos abban a cégben aki az alvállalkozókat foglalkoztatja akik minket alklalmazottakat lehúznak / átvernek.


Belügyminisztériumnál jelentsem be akkor vagy mit lehet kezdeni ezzel?

2022. nov. 16. 14:21
 2/6 anonim ***** válasza:

"Erre az évre és a tavalyi évre sem fizettek utánam járulékot."


Többször leírtad már a problémádat. Nyilván mi itt semmit nem tudunk segíteni. Szürkén vagy foglalkoztatva. Béred egy részét hivatalosan kapod, másik részét nem.


A hivatalos béred után nyilván levonják a járulékokat, tehát azzal nincs gond. Az semmit nem jelent, ha nem fizetik be tovább az államnak, mert a levonás által készfizető kezesként felel érte a munkáltató, tehát az ő tartozásaként tartják azt nyilván. A dolgozónak ebből hátránya nem származhat.

Nyilván a szürke fizetés után nem leszel jogosult semmiféle ellátásra, nyugellátásra sem. Azért szürke bér. Biztosan tudod a jelentését.


Keress másik munkát, mást nem tudok tanácsolni.


"a NEAK-nál meg ott volt a bejelentés végig, "

A NAV-hoz kell bejelenteni a dolgozókat. Tehát az a lényeg, hogy ott meglegyen a bejelentés.

2022. nov. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát ez szomorú...


Nem tudod véletlenül, hogy erre az évre visszamenőleg még van értelme perre mennem a fizetett szabadnapok / munkaszüneti napi pótlékok miatt?

Mennyi ideig követelhetőek ezek? Mert szeritem tudnám bizonyítani, viszont a cégek 99%-a felszámolás alatt, vagy már megszűnt.

2022. nov. 16. 17:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi az a "15mb"?
2022. nov. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4# Azt jelenti, hogy 15 mb terjedelmű csatolmányt lehet csatolni maximálisan a mailhez.
2022. nov. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Nem tudod véletlenül, hogy erre az évre visszamenőleg még van értelme perre mennem a fizetett szabadnapok / munkaszüneti napi pótlékok miatt?"


A Te problémád munkaügyi jellegű. A munkaügyi hatóságok (foglalkoztatás-felügyeleti hatóság) a kormányhivatalokban találhatóak. Tehát ezek nem a NAV hatásköre. Erre vannak a munkaügyi hatóságok.


"Mennyi ideig követelhetőek ezek? Mert szeritem tudnám bizonyítani, viszont a cégek 99%-a felszámolás alatt, vagy már megszűnt."


Követelni azt lehet, ami Neked már meg van állapítva, de nem kaptad meg. A cég szabálytalanul működött, tehát első körben azt kell bizonyítani, hogy valóban nem biztosították ezeket részedre. A probléma szintén munkaügyi hatósági jogkör. Pereskedni jogvita esetén szoktunk. Ez még nem az.


Megszűnt céggel szemben már nem nagyon tudsz eljárni. Előbb kellett volna felébredni ilyen esetben.

A felszámolás alatt lévő cégek esetén van rá esély, amíg a felszámolási eljárás nem zárul le.


"Mennyi ideig követelhetőek ezek?" Általában 3 év a munkajogi igény elévülése. Van hosszabb idő is, de ott már személyiségi jogok megsértése, vagy bűncselekmény kell hozzá a munkáltató részéről.

2022. nov. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!