Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért hívják extraprofitadónak...

Miért hívják extraprofitadónak ezt az új adót, ha nincs is köze a profithoz, igazából árbevételalapú?

Figyelt kérdés
Miért nem vetettek ki adót a tényleges profitra (árbevétel-árköltség), kivétel nélkül minden vállalkozásra? Ez talán igazságosabb lett volna.

2022. jún. 14. 19:06
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Sőt, van ahol nem is árbevétel, hanem forgalomalapú, lásd légitársaságok utasonként fizetnek.
2022. jún. 14. 19:08
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag proli nem tudja, hogy mi a különbség bevétel és nyereség között, őket lehet hülyíteni azzal, hogy szemét multi mennyit keres, akkor is, ha épp az árbevételt mondod nekik. Az "extraprofit" egyértelműen az egységnyi sugaró választópolgároknak szól.
2022. jún. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 qkker1 ***** válasza:
100%
Mert ezzel lehet megetetni az egybites szavazóbázist.
2022. jún. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
1%

talán azért, mert a költség az nem objektív, hanem a vállalkozás amit csak tud elszámol költségként, hogy ne kelljen adóznia


az egybites buta baloldaliak pedig már megint nyomják a süket dumát, hogy-hogy nem már megint sikerült a tőke oldalára állni a melóssal szemben

2022. jún. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

A fidesz szavazók 98%-a sosem repül, leszarják a légitársaságokat.

...de ja, igénylik az ilyen "a szemfüles állam visszaszerzi az emberektől elvett tisztességtelen profitot" .....Istenem 🙄

.....és után mit tesz vele? Kiutalja Mészárosnak 🙄

2022. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen szerettem volna elmenni politikai irányba, de amúgy én is ilyesmire gondoltam, hogy a köznép szemében jól hangzik ez az elnevezés és máris Robin Hood-adónak tűnik, ezért kellett ezt így tálalni.
2022. jún. 14. 19:51
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

4:

És nyilván a légitársaságok extraprofitot realizáltak a Covid alatt.


Értem én, hogy Fideszes vagy, de nem értem miért kell a legnagyobb butaságokat is megvédened. Mond azt, hogy nyilvá el kell ezt is adniuk a népnek, ezért mondják, és ugyan ezzel mem értesz egyet, de más dolgok miatt sokkal inkább Fidesz számodra, mint az ellenzék. De a nyilvánvaló butaságot miért kell megvédeni? Attól hogy rájuk szavazol, még fogalmazhatsz meg velük szemben is kritikát.

2022. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%

igazából az egész világ arról beszél, hogy a nagy cégek nem a költségeiket árazták be, hanem az inflációt és ezzel rendre sokkal magasabb profitot értek el, mint a piaci


de nyomjad csak a süket balos baromságokat, hogy minden ami jobboldali az RÓÓÓÓSZ

2022. jún. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Mert a hívek ezzel azt az üzenetet kapják, hogy hű, kűjól odacsapnak a gonosz multinak, pénzes cégeknek. Segghülye mind.
2022. jún. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
na ez a baloldal :DD csak az a probléma, hogy a választások előtt a minden ingyen mindenkinek dumával kampányoltak, és gonosz orbán a multiknak adja a pénzt
2022. jún. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!