Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ma egy vásárló a boltban...

Ma egy vásárló a boltban kártyával fizetett és én véletlenül nem bankkártyával ütöttem ki a pénztárból, hanem kp-val. Ebből lehet komoly gond? Szóltam a főnöknek is. Kisbolt vagyunk és csak beugró eladó vagyok. Nem mondta, hogy tegyem be én a pénzt

Figyelt kérdés
Most nagyon stresszelek. Tényleg véletlen volt. Egymás alatt van a két gomb.
2022. ápr. 20. 20:38
 1/8 Sandol ***** válasza:
97%

Szia!


Ne streeszelj, a bevétel attól még megvan, be van ütve, csak rossz fizetési módra, nem is lett volna joga elkérni tőled a pénzt.

Akkor lett volna kellemetlen, ha utána bemegy egy NAV-os és a pénztárgép alapján leszámolja a kassza tartalmát, mert azért bírságolhat is, ha az eltér. De így napzárás után már nincs mitől félj.

Könyvelésügyileg pedig mi a bankkártya terminál zárószalagját szoktuk alapul venni, mert az a tuti.

2022. ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez most biztató volt köszönöm!

Tehát pénz ügyileg nem lesz hiány ugye? Mert csak a fizetési mód tér el.

2022. ápr. 20. 20:59
 3/8 Sandol ***** válasza:
100%

Nem lesz hiány. Ha nagyon kasszát akart volna számolni, akkor nyílván kp-ban hiányzik a kasszából, viszont láthatja a napi termiálszalagból, hogy pont annyival tér el. De a kisboltosok nem nagyon szoktak foglalkozni a kassza tartalmával, csak kiveszik este, benne hagyják talán a váltót, azt kész.

Te korrekt voltál, mert tájékoztattad, ennél többet nem kell tenned, de azért legközelebb jobban figyelj, mert a NAVos viszont tényleg büntethet, nem egy ilyen történetet hallottunk.

2022. ápr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, legközelebb jobban figyelek.Nem is volt korábban gond ebből. De ezek szerint nincs gond.. Nagyon köszönöm a biztató, megnyugtató szavakat.
2022. ápr. 20. 21:05
 5/8 anonim ***** válasza:
8%
Én ha ilyen volt korrigáltam. Ugyanannyi kpt ha fizetett valaki beütöttem kártyásnak.
2022. ápr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen én is csináltam ilyent.. De utolsó előtti vásárló volt. Zárás előtt jött 10 perccel.. Nem tudtam volna ezt behozni sajnos
2022. ápr. 20. 21:28
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Ja úgy más. Amúgy nem gond, legalábbis nekem azt mondták. Én is beugrós voltam kisboltban gyed mellett, nekem is volt főleg eleinte több ilyen, azt mondták nem gond. Hiány nincs, ugyannyi összeg megvan mint amennyinek kell, csak a terminál- kp eloszlás nem stimmel
2022. ápr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pénztárgép módosító tételt kellett volna írni. Amit az ötös írt, az egy nagyon nem jó megoldás.
2022. ápr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!