Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen saját nyilvántartást...

Milyen saját nyilvántartást vezetsz a jövedelmedről?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra volnék kíváncsi milyen rendszert vezessek be magamnál? Minden vásárlás kiadás és bevétel vagy csak a bankszámla kp egyéb egyenlegek?

2022. márc. 25. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kiadásokat nem jegyzetelem.


Havonta egyszer, 15-e környékén feljegyzem a:

bankszámláim egyenlegét

kp

állampapírok értéke

hitelek tőketartozása

egészségpénztár egyenlegét


Ha a szumma több, mint előző hónapban örülök.


Bevételeket szerintem érdemes vezetni a fentin kívül.

Akkor év végén meg lehet nézni, hogy ennyivel nőtt a vagyon. Ennyi volt a bevétel, ennyit költöttem. Ebből a hitelekre ennyi ment. Fix kiadásokra ennyi. A maradék, amiből meg tudtam élni.

2022. márc. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a nagyobb kiadásokat vagy szeparálható tételeket (pl egy IKEA rablás, vagy valami új bútor, felújítás, utazás stb) számolom külön. Az aprók bedarálódnak, majd az éves kimutatásból kijön mennyi volt. Bevételeket pontosan jegyzem.
2022. márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az autora lejegyzek mindent,

Lakas felujitassal kapcsolatosan is.

Vasarlas semmi

Kiadas semmi

Befektetesek minden.


Regen feljegyeztem az utolso vizes zsemlet is, ma mar az arat se nezem amikor kajat/edesseget/fogyoeszkozt veszek

2022. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3 autora lejegyzek mindent, - ez mit jelent?
2022. márc. 25. 15:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tankolas, kilometer allas, osszes cserelt dolog benne, szerviz dijak. Minden. Hasznaltan vettem, elozo tulajnak is megvolt minden adata rola, nekem is meg lesz.
2022. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
oksa így érthető
2022. márc. 25. 15:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondom őszintén már csak hobbiból vezetem, mert megszoktam és a munkaköröm is hasonló.


Bevételeknél 2 oszlop van:

- Havi fizetés

- Egyszeri bevételek, rövid megjegyzéssel melyik mi


Van egy "megtakarítások" oszlop, amin az aktuálisan meglévő pénzem írom össze.

Banki egyenleg, megtakarítások egyenlege, készpénz.


Kiadásoknál ez van:

- Vegyes kiadások (ide írom tételesen a nagyobb egyszeri kiadásokat)

- Lakás vásárlás költségei

- Lakás felújítás költségei

- Albérlet/Hitel. Itt írtam mennyi ment albérletre, Most a törlesztőt vezetem benne.

- Rezsi, értelemszerűen a rezsi, csak ömlesztve.

- Casco ez a kocsira

- Bérlet, itt régen a tömegközlekedési kiadásaim voltak.

- Bevásárlás. Itt csak egy képlet van, ami a bevétel-kiadás-meglévő pénz különbözetéből átlagol egy havi összeget.

2022. márc. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt mondom, ahogy én vezetem az erősen overkill.


Régebben nagyobb szerepe volt míg több készpénzes mozgásom volt, mint az albérlet, amit jó volt vezetni.


Plusz mivel szinte mindent vissza tudok nézni számlatörténet alapján, így a legtöbb dolog értelmét veszti, mert elég lenne a hó elején összeírni mennyim van és abból látom, plusz vagy mínusz.


Vagy egy unalmasabb estén felvittem a rezsi eddigi tételeit egy táblázatba, mert már nem láttam át a szarakodást amit a Főtáv meg Elmű-MVM összehozott nekem a túl meg vissza számlázásokkal.


Vagy például a lakásfelújítás költségeihez volt egy költségvetésem, ami folyamatosan bővül. Benne vannak a tervezett kiadások hasra ütés számokkal vagy árajánlat alapján. Meg benne vannak a már elvégzett munkák is.


Egyrészt jó, mert látom pontosan mi mennyi. Másrészt ismerősnek is csak megosztottam megjegyzésekkel, hogy mivel kalkuláljon.


Bár összességében értelme ott nincs, hogy úgy mennek el az árak, minden amit megcsináltam most már 20-30%-al többe kerülne.

2022. márc. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Cashflow tervezet egész évre reális bevétel-kiadási oldallal és göngyölt eredménytervekkel. Beleértve főbb rendkívüli kiadások, beruházások keretösszegeit és tervezett időpontjait


Azután havonta vezetve a tényleges megvalósítást ugyanolyan táblázatban vezetve és negyedévente áttekintés, hogy min kell esetleg változtatni, hol lehet átcsoportosítani ha nem tervezett hiány, vagy többlet alakulna ki, valahol hogy az év végén meglegyen az év elején tervezett végösszeg pluszban.

2022. márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A gépemen egy pénzügyi tervező, rendszerező programmal vezetem minden létező számlám adatait, a nagyobb összegű befektetésektől az utolsó kávéig. Kicsit talán túlzás, de hajlamos vagyok megfeledkezni magamról, és túlköltekezni, ha nem vagyok tisztában a pénzemmel.
2022. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!