Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Saját lakás hitelből, vagy...

Saját lakás hitelből, vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Szép estét.

Nem merek ekkora mértékű hitelt felvenni, de mondjátok meg ti kérlek.

Miért érné meg mégis a hitel?

Vezessétek le nekem szépen.

Köszönöm



2021. nov. 24. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Mekkora a jövedelmed?

Hol és milyen értékű lakást akarsz?

Mennyi önerőd van?

Melyik szektorban dolgozol?

Mi a foglalkozásod?

2021. nov. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az albérlet csak relatíve rövid távon éri meg. Ha stabil a munkahelyed, szereted, amit csinálsz és valószínűleg lesz munkád 10 év múlva is, akkor szerintem a hitel jobban megéri. Mert nem függsz más ember kénye-kedvétől (főbérlő), aki akármikor bejelenti, hogy akkor most 1 hónapon belül költözés van, mert a fia jön haza külföldről és kell a lakás, másrészt, mert még a hitellel terhelt ingatlant is el tudod adni és akkor legrosszabb esetben is 0-ra jössz ki és ott tartasz, mint egy albérletnél (azért várhatóan, mert a lakások ára csak emelkedett az elmúlt 50 évben, 2009-ben is csak megállt ez a növekedés, majd kilőtt ugyebár).



Én albérletbe csak akkor mennék, ha rövid (1-2) évre mennék kiküldetésre vagy tanulni valahova, vagy ha még nem találtam meg azt a helyet, várost, ahol élni szeretnék

2021. nov. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Egyáltalán nem egyértelmű, hogy megéri hitelből lakást venned.


Ez sok tényezőtől függ. Ilyenek az életkor, élethelyzet, rövidtávú tervek, hosszútávú tervek, jövedelmi viszonyok, vagyoni viszonyok, stb...


Amíg ezeket nem tudjuk, hogyan válaszolhatnánk?

2021. nov. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Nem adtál meg adatokat milyen lakást milyen hitelbol mennyi kamattal veszel. A lakás vásárlása egy szűk mezsgyen van megéri szempontból.
2021. nov. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Futár vagyok

Átlagban 350.000 a kereset netto

2021. nov. 26. 20:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezesetben inkább albérlet !
2021. dec. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!