Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 4 hónapig Németországból...

4 hónapig Németországból dolgozok távmunkával. Ilyenkor már oda kell adóznom?

Figyelt kérdés

Próbáltam összeszedni információt, és az már megvan, hogy 3 hónap utáni ottartózkodás esetén le kell adnom a szállásadóm valamint a munkáltatóm igazolását egy helyi hatóságon.


Valamint azt is olvastam, hogy 6 hónap után számítok "Németországban élő"-nek, és utána vagyok adóköteles. Ezekből hámoztam ki ezt:

"are subject only to limited income tax liability in the country where they have their residence or habitual abode"

"A person who spends an unbroken period of over six months in the Federal Republic of Germany is generally

assumed to have their habitual abode here."


Valamint:

"Have you been living in Germany for no more than six months?

If you are neither resident nor ordinarily resident in Germany, you only pay taxes in Germany on income you earn there (limited tax liability)."


Szóval mivel nem vagyok se lakos, se habitusom nincs ott (6 hónap), csak azért kell adóznom, amit ott keresek.


De kérdés az, hogy hogy értik ezt a "there"-t? Németországban lévő munkára, vagy már a Németországból való Magyarországi munkára is?


Előre is köszi, eléggé el vagyok veszve! :\



2022. febr. 9. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg a céget, amelyiknek dolgozol?
2022. febr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"4 hónapig Németországból dolgozok távmunkával. "

Ez nem egyértelmű.

Itt élsz és ott van a munkád a németeknél amit távmunkában innen végzel, mint egy könyvelő vagy informatikus - vagy kint vagy a németeknél és itthoni munkát végzel távmunkában, csak kint laksz? Netán kint vagy Németországban csak távmunkában otthonról dolgozol be a cégednek és még csak pár hónapja kezdted?

2022. febr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy kis Francia cég még kisebb magyar fejlesztői leányvállalatánál dolgozom. Nem ők küldenek ki, így nekem kell intéznem, és a cég mérete miatt ők nem is tudnak segíteni.


4 hónapig barátnőm Erasmuson lesz Németországban, és gondoltam én is utánamegyek. Szóval távmunkában fogok Németországból dolgozni egy magyar (leány)vállalatnál, aztán jövök vissza és ismét járni fogok a magyar irodába.

2022. febr. 9. 09:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor továbbra is magyar munkáltatód lesz
2022. febr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha magyar cégnek dolgozol akkor itt kell adóznod, mindegy hogy hol laksz közben amikor távmunkát végzel.

Ez olyan, mint egy "home office", amit a közműcégek vezetője tett közzé a jachjáról egy tengeri útján - csak "kicsivel" kevesebb fizetés és több munka jár vele. Szerintem.

A lényeg, a németeknél arról kell gondoskodnod, hogy biztosított légy - legyen Európai egészségbiztosítási kártyád (EHIC). Mivel nem akarsz kint letelepedni, csak pár hónapig leszel kint, hasonlóan, mint egy turista, ugyanazt a munkát fogod végezni, ugyanannál a cégnél, csak otthonról, így ezt - az adózást - nem fogja érinteni. Gondolom a bankszámládat sem változtatod meg, az is marad ugyanaz és nem egy német bankhoz küldeted a fizetésedet - bár ez sem számítana. Adózásnál az okoz változást ha más országban végzed a munkádat ahhoz képest ahol korábban - a cég szempontjából, akik az adót vonják tőled. Akkor kellene tenned bármit ha kint akarnál élni hosszabb távon a németeknél.

de ahogy előttem javasolták, a legbiztosabb ha megkérdezed a cégednél azt aki intézi a fizetésed könyvelését, bérszámfejtését, mert nem kell elhinned itt amit egy névtelen valaki javasol.

[link]

[link]

2022. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!