Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mellékállásban katás vagyok...

Mellékállásban katás vagyok és magánszemélyként ingatlant adok ki, elértem a 12 milliót?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek mert mindenki mást, mindenhol mást írnak.


Van egy főállásom és mellékállásban katás vagyok. A katás vállalkozásomban elértem 10 millió forint bevételt a 2021-es évben. Magánszemélyként bérbe adtam egy ipari épületet összesen 3 millió forintért. Kérdés hogy a 3 millió beleszámít-e e az évi 12 milliós kata keretbe?


2022. jan. 29. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
nem, ugyanis a katát nem használhatod ingatlan bérbeadására.
2022. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10 milliott egy vagy tobb cegtol?
2022. jan. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"10 milliott egy vagy tobb cegtol?"


Kb. 200 különböző cégtől

2022. jan. 29. 21:05
 4/10 anonim ***** válasza:
A kata keretbe nem számít bele, viszont az áfakeretedbe igen. Szóval nézz után annak a következményeinek, mert ezt sajnos egyben kell nézni.
2022. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok könyvelő.

1. "katás vállalkozásomban elértem 10 millió forint bevételt"

A katás vállalkozásodba be van vonva az ipari ingatlan vagy magántulajdon?

2. Ennyifajta adózási tapasztalattal hogy nem jutottál el odáig, hogy felhívd a NAV-ot?

3. Szerintem 12 M nyereség után léped át az évi 12 M-t, nem 12 M bevétel után. De ezt is megmondják telefonon...

2022. jan. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
katába nem lehet bevonni és bérbe adni, az ingatlan magántulajdon
2022. jan. 29. 21:27
 7/10 anonim ***** válasza:

#5 Nem nyereséget, hanem bevételt néznek. Ingatlankiadást nem lehet KATA alatt.

Kérdező, szerintem menj el egy könyvelőhöz, pár ezret megér, hogy tisztán láss.

2022. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ötös hülyeséget ír, négyes válaszban van, amire szükséged van kérdező - egy könyvelő.
2022. jan. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xswerdy ***** válasza:

egyéni vállalkozóként külön nyilatkoznod kell, hogy az ingatlan bérbeadást magánszemélyként végzed. Ellenkező esetben az e.v-d nem lehet KATAs.


A KATA összeghatárba nem számít bele a magánszeméylként elért bevétel.


Viszont ÁFA szempontból sajnos össze kell adni. Így ÁFA szempontból túllépted a 12 milliós határt, így már év közben ÁFÁsra kellett volna váltanod, hacsak a vállalkozói tevékenységed nem tárgyi adómentes.

2022. jan. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
KÖNYVELŐ
2022. jan. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!