Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyitottam egy egyéni vállalkoz...

Nyitottam egy egyéni vállalkozást (áfás) majd vásároltam berendezést és erre vissza is kaptam az áfát . (1.600.000ft értékben ) Viszont most ha eladom, mennyit kellene visszafizetnem ?

Figyelt kérdés

Sajnos nem jött be, így be fogom zárni a játéktermet. 4 hónapot üzemelt és végig minuszos .


Viszont a számítógépeket elszeretném adni, de nem tudom újszerű árukon értékesíteni .


Nekem br. 7.500.000 forintba kerültek a gépek, most körülbelül 6.500.000/6.000.000 körül tudom értékesíteni .


Akkor nekem most az eladott gépek értékének a 27%-át kell visszafizetnem a Nav részére vagy a teljes összeget amit visszakaptam ÁFA néven (1.6m) vgy vissza kell fizetnem az 1.6m + mèg az áfàt a gépekre ?


2022. jan. 26. 19:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

8 azt írta hogy 5 millióért eladja.


Az eladási ár minden esetben bruttó nettóban nem tudja eladni. Annyirol ír számlát amennyiért eladja, ami pénz üti a markát.

2022. jan. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Lehet én értettem félre, de nekem úgy jött le, hogy nettó 5+áfáért akarja eladni az emberünknek. Erre ki is számolta az 1.350.000 áfát.


Vagy a kérdező esetleg arra gondolt, hogy ötmillióért adja el az embernek (vagyis ötmilliót kap kp-ban tőle) és azon felül ő fizet a navnak 1.350.000-et? Mert ha így értetted kérdező, akkor nyilván nem így van. 5 millió + 1.350.000-et kell kiszámláznod a vevődnek (függetlenül attól, hogy magánszemély vagy cég).

2022. jan. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm .


Igazából itt most már csak az a kérdés, hogy külföldre is eltudom adni magánszemélyeknek ? (Ausztria) Ebben az esetben is csak a sima áfát kell befizetnem ?


Mivel több mint 20 darab számítógépről beszélek így elegge logikus hogy egyben senki nem fogja megvenni ( mivel használt ) .

2022. jan. 27. 10:31
 14/16 anonim ***** válasza:
Semmi akadálya a külföldi értékesítésnek. Ott már csak az lesz a kérdés, hogy magánszemélynek vagy cégnek adod el, mert más lesz a számlázás menete.
2022. jan. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Magánszemély lenne a vevő, ebben az esetben mi lenne a menete ?


Tudna valaki esetleg egy jó könyvelőt ajánlani ?

2022. jan. 27. 12:17
 16/16 anonim ***** válasza:

Konyvelok.hu

A számlázás menetét itt nem szívesen írnám le, mert ehhez ismerni kellene minden körülményt.

2022. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!