Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan eladás után mikor...

Ingatlan eladás után mikor kell a jövedelemadót befizetni? A következő évi adóbevallásnál?

Figyelt kérdés

2021. dec. 29. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen... Ha 5 éven belül adtad el, akkor a korábbi vételár és az eladási ár közötti különbség után degresszív módon kell adózni.

Megtalálod a táblázatot a nav oldalán is...

Van külön sor erre az online adóbevallásnál.

2021. dec. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm igen ezt tudom. Meddig lehet húzni a dolgot, ha nem vallom be, mikor jelez a Nav?
2021. dec. 29. 17:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem erdemes sunnyogni, mert a büntetes nagyobb lesz....

Esetleg próbálj reszletfizetést kerni, de ELŐRE.

2021. dec. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!
2021. dec. 29. 17:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Inkább ne tudd meg, hogy eltitkolt jövedelmet mivel díjjazák. Nem éri meg, hidd el!


"Esetleg próbálj reszletfizetést kerni, de ELŐRE."


Részletfizetést nem tudsz előre kérni. Részletfizetési kérelmet csak olyan kötelezettségre vizsgálnak, ami már esedékes. Ha ez Neked 2022. május 20-án lesz esedékes, akkor május 20-ától kérhetsz rá részletet. Ha előbb kérsz, akkor elutasítják, mondván, hogy nincs előírt kötelezettség, amire részletet adhatnának.

2021. dec. 30. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, csodálkoztam, hogy azt írtad, hogy előre
2021. dec. 30. 06:18
 7/8 anonim ***** válasza:
5. Bocs ha felreerthető volt. Nem ugy ertettem az előret h adóbevallas előtt, hanem úgy, hogy ne mar az esedekesseg utan...
2021. dec. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"hanem úgy, hogy ne mar az esedekesseg utan..."


Hát pont esedékesnek kell lennie azért, hogy részletfizetéssel érintett lehessen. Ebből kifolyólag vagy az esedékesség napján, vagy utána lehet rá benyújtani kérelmet.

Ha az esedékességet követő 8 napon belül nyújt be rá kérelmet, akkor az például a végrehajtási eljárást szünetelteti a törvény erejénél fogja. Vagyis hiába nem fizette még meg a kötelezettséget, végrehajtást nem lehet folytatni rá egészen a kérelemre hozott határozat jogerőssé válásáig. Ha helyt adnak a kérelmének, akkor egészen addig, amíg teljesíti azt, szintén nem folyhat végrehajtás a tartozás behajtása iránt. Ha elutasítják a kérelmét, akkor már viszont igen.

2021. dec. 31. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!