Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 20-30 ezer forint kripto...

20-30 ezer forint kripto nyereség után is kell adózni?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem akkor ezt is el kell mondani a NAV-nak?

2021. nov. 16. 15:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%

13-as: én linkeltem a cikket, nem az, akivel vitatkozol.

A cikkben lényegében az van, ami a szabályozás lesz, lényeges változás nem lesz benn, természetesen azt kell követni, ami a törvény szövege, nem egy cikket. De maga a cikk jól megválaszolja az összes eddigigi gyakorin feltett kérdést, csak el kell olvasni. Már ebből is kiderül például, hogy nem a nyereség összege határozza meg, hogy kell-e utána adózni (ahogy a kérdésben van), hanem az ügylet összege.

2021. nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
25%
Mindegy, akinek trágársággal kell megerősitenie a véleményét, azt jelentettem. Majd az adminok eldöntik van e ennek itt helye, vagy sem. A kultúrált vita elől nem zárkózom el, de ép emiatt megvárom, hogy a trágár marad e vagy sem. Elöbbi esetben nem kivánok részt venni a párbeszédben.
2021. nov. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
50%
"nem a nyereség összege határozza meg, hogy kell-e utána adózni (ahogy a kérdésben van), hanem az ügylet összege." ezalatt azt érted, hogy amig kriptoban van a pénz, bármennyit is nyertunk vele, nem adoköteles?
2021. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amíg kriptoban van, addig nem adóköteles. Ha átváltod fiatra, vagy fizetsz vele termékért, szolgáltatásért vagy ilyesmi, akkor keletkezik adókötelezettség. De ha más kriptora váltod vagy stable coinra, akkor még nincs adókötelezettség.
2021. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
36%
Vagy azt, hogy amikor a tözsdén átváltjuk pl. euroba, akkor már adoköteles?
2021. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
36%
14 oké de akkor ez még egy kérdés: ha a tozsdén átváltom fiatra de onnan nem kerul ki (nem fizettem, nem vettem fel kp-t akkor adoköteles?
2021. nov. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Igen, mivel átváltottad fiatra.
2021. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Na, milyen jó, hogy még azt sem tudod, hogy mikor keletkezik adókötelezettséged, de elkezdesz válaszolgatni és okoskodni egy adózós kérdés alatt, belekötni a legjobb cikkbe amit meg lehet találni, meg abba aki képben van.
2021. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Akkor mondd el kérlek a szabályt, hadd tanuljunk.
2021. nov. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy én nem az vagyok, akivel eddig veszekedtél :)
2021. nov. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!