Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Deviza árfolyam nyereség után...

Deviza árfolyam nyereség után kell adót fizetni? Ha például veszek eurót, és később magasabb árfolyamon tudom forint számlára visszaváltani.

Figyelt kérdés
És ha nem klasszikus deviza, hanem kriptovalután van valakinek árfolyamnyeresége oda-vissza váltásokon, ugyanúgy kell kezelni, adózni vagy nem adózni?

2021. szept. 10. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő után 15%

De csak a nyereség után

Kriptónál jövőre lép életbe.

2021. szept. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

köszönöm.

Van egy erős gyanúm, hogy a sima devizaszámlák közti oda-vissza konverziók esetén milyen kis arányban lehetnek, akik adót fizetnek árfolyamnyereség után.

2021. szept. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Errol meg soha nem hallottam. Sot ertekpapirszamlakon is tortent ilyen nyeresegem nem kis mennyisegben de soha sehol nem kaptam errol infot, hogy kellene adot fizetni utana. Van devizas allampapirom is, ott sem. Maga az arfolyamnyereseg utan mindig fizettem, de mindig kaptam figyelmeztetest is, hogy kell.


Szerintem nem letezik ilyen.

2021. szept. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értékpapír számlánál úgy tudtam a számlavezető vonja le az adókat. De devizaszámlánál nem tudok ilyenről.
2021. szept. 10. 14:58
 5/5 anonim ***** válasza:
4. Van értékpapírszámlám a KBC-nél 8 éve, az Ersténél 7 éve. Az adókat nekem magamnak kellett megfizetnem külön a létrejött nyereségből a NAV felé, sosem vonta le egyik szolgáltató sem.
2021. szept. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!