Most akkor érdemesebb visszaváltani a MÁP Pluszt és mondjuk inkább PMÁP-ot venni?
Nem biztos, hogy érdemes ki be ugrálni egy 5 éves elhatározás kapcsán. Előbb lett volna célszerű tájkozódni - és nem bedőlni a marketingnek, vagy a jutalékvadász ajánlatnak- ezen elgondolkodni, mert akkor eleve annyit se fog már érni az egész befektetés, amit kikalkuláltál, "feltételezett inflációkkal".
Eleve azt lett vona célszerűbb venni.
Fordítsd meg a kérdést és nézz vissza , a pmáposok kevés része katapultálta át máp+-ba, mivel ahogy most sem, jövőbe sem látod előre az inflációt. Viszont máp+ esetén nem is köteles azt "kifizetni neked" az állam. PMÁP esetén viszont igen.
Egyébként, ha Államkincstárba nyitottál számlát, ott jó eséllyel felhívták erre is a figyelmedet és kaptál is egy sor olvasni valót erről nyitáskor ( igaz én Pemáphoz nyitottam, de elég részletesen áttárgyaltunk mindent, annak ellenére, hogy java részt tisztában a voltam a menetével, kamatfizetéssel, azok idejével, azzal már nem, hogy nem közvetlen értékszámlára kerül az utalás, hanem előbb mnb számlára, vagy hogy tömbösített kamatjóváírás van a jegyzés elejétől számítva. Vagyis ugyanaz vonatkozik rá is, ha csak jövő hónapban, 1 év múlva veszek újra papírt, akkor is mint pl a jegyzés elején tettem volna.
Nem ki-be ugrálok, új pénz kötöttem le tavaly 2. félévben.
Tájékozódtam is, csak nem 4% inflációval számoltam már 2019 végére.
De az is lehet, hogy ez már előre el volt tervezve. Ezen felül a visszaváltás is kedvezőbb, mint a pmáp-nál.
Már korábban nyitottam a számlát, túl sok infó nem jött tőlük.
5 millió alatt olyan mindegy, hogy PMÁP vagy MÁP+, nem lesz érezhető a különbség a kettő között, bármelyik is hoz többet.
A MÁP+ likvidebb, én maradnék annál.
PMÁP idén februártól jövő februárig 4,8%-ot fizet, max utána emelkedhet 5% fölé, ha egyáltalán fog.
2. félév végén már életre a 4%-ot a maginfláció. Legalábbis októberben és még csak utána jött a szokásos karácsonyi gyorsító pálya. Plusz ez az egyetlen olyan állampapír ami nem infláció követő. Így kevésbé biztosabb a reál hozama, mivel nem évente fizeti a kamatot inflan felül amivel a pmàp úgymond kiüti ezt a fajta rizikót. Helyetre az inflációs veszteseget kiummunalva görgeti maga előtt. Most meg jo eséllyel még 2 évig is akár, ha lehet hinni az Mnbnek.
Abból gondoltam, hogy ki-be ugràlnál mert kivételt és áttételt írtál a kérdésben nem új lekötést.
Ifjutitan azért nem mindegy, mert a pmàp nemi csúszással de úgymond kifizeti az inflációs hiányt is a hizamva a map+meg csak görgeti maga előtt. Ha valakinek az a fibtos hofy félmilliót lasson 5 ev mulva a szamlan de ne erdekli hogy az annyit se ér neki mint most 300.000-400.000 az legyen az ő dolga. De pl a map+ pont nekik való akik úgymond "seggre ülnek" szabadon allithatgato valótlan inflációval számolt 6 számjegyű hozamtól és biztonságot jelent nekik egy fix százalék, hiába hogy jelen értéken akár kevesebbet is érhet majd lejáratkor, mint mikor betette azt .
A százalékok esetén mindegy mekkora a tőke, a nominalis hozam ugyanúgy aránylik a befektetett tőke mértékéhez 5 millió, meg 50.000 Ft esetén is. Max másnak vicces , ha valaki milliókat forgat némi elértéktelenedő apróért ( havi pár 1000 forintért) befektetés címen. Ennyi erővel 50.000-ket is betehet nyugodtan pár száz forintért. Nem lesz komolyabb a befektetés értéke.
Pláne a likviditásnak nem csak a 0,25% ára van hanem az elvesztett 4 éves màp+ hozam és a pmàp hozam különbsége is veszteségben fog jelentkezni a minimális hozamokból levonódva .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!