Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a családi pótlék a felesége...

Ha a családi pótlék a feleségem nevére érkezik, de a gyerek utáni adókezdezményt én veszem igénybe, akkor kell nyilatkoznom hogy megkapjam a 2021-es szja visszatérítést?

Figyelt kérdés
Közös háztartásban élünk, mindketten dolgozunk. Azt nem értem, hogy a [link] annak jár automatikusan, aki a családi pótlékot kapja (feleségem), de a NAV a családi adókedvezmény alapján határozza meg (amit én veszek igénybe). Kell-e bármelyikünknek nyilatkozatot beadni?

#2021 szja visszatérítés
2021. nov. 11. 08:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen nem egyértelmű esetekben szerintem az a legegyszerűbb, ha mindkét fél nyilatkozik. A nyilatkozatot ki lehetett volna tölteni pont annyi idő alatt, amíg a kérdést kiírtad, mert nagyon egyszerű
2021. nov. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pedig egyértelmű. Aki családi pótlékot kap, annak nem kell kitölteni, a NAV oda fogja utalni a pénzt, ahova a családi is megy. Neked viszont nyilatkoznod kell, nem arról, hogy jogosult vagy, hanem arról, hogy hova kéred a pénzt. Csak gondolj bele, ha nem nyilatkozol, honnan tudná a NAV, hogy hova utaljanak?
2021. nov. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy nekik nem egyértelmű a helyzet, nyilván az, aki elolvassa és értelmezi a nav által leírtakat.
2021. nov. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Felhívtam a NAV info vonalat (nem tudtam, hogy van ilyen, de 1819 és 1 percen belül felvették) ahol azt mondták mint a 2-es, hogy nekem kell, a feleségemnek nem.

Köszi a válaszokat.

2021. nov. 11. 14:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!