Gyod, gyes, 3 gyerek, vállalkozás, kevés bevétel. Hogy csináljam?
Sziasztok!
Gyorsan vázolom az esetem:
3 gyerkőcöt nevelek. Közülük 2 speciális nevelési igényű, Gyodot kapok rájuk, illetve gyest. (Gyest gyetre tudnám cserélni, ha úgy van valami "kiskapu")
Heti 3 alkalommal lesznek a speckós gyerekeim oviban szeptembertől, de csak 4 órát. (Ez gyod folyosításának a feltétele, mármint a napi 4 óra) A többi napon fejlesztés van, illetve havonta egyszer 1 hetet intenzív terápiára járunk.
Egyéni vállalkozni szeretnék. (Masszőr vagyok). Nem nehéz kiszámolni, hogy így havonta 9 napot tudok dolgozni max, napi maximum 2 vendéghez kimenni. Esélytelen, hogy helyet béreljek, utazással meg nem fér bele több.
Mivel viszonylag kisvárosban vagyunk, a bevételem nem lenne több havi 80-90 ezer Ft-nál. Ebből lejönnek a költségeim, benzin, olajok, textíliák, stb. De ez a legjobb eset, ha minden nap 2 vendég van, és nem betegszik le egyik gyerek sem...
Kérdésem, a gyod, gyes, vagy a 3 gyerkőc lehetővé teszi, hogy 25.000 Ft-os Katát fizessek?
A másik, ha EVA-t választok, és ha nem veszek ki vállalkozói kivétet, akkor a fentieket figyelembe véve a bevalláskor fizetett 15 százalék szja-n kívül, illetve az éves kamarai tagdíjon kívül lenne fizetési kötelezettségem? Ha az SZJA bevallás után "költöm el" tiszta nyereséget, akkor az után kell fizetni valamit, vagy akkor az már nem vállalkozói kivétnek számít, hanem nyereségnek, és az szabadon "elkölthető"?
A befolyt összeget mindenképpen eltenném, spórolási céllal vállalkoznék, illetve mert szeretem a szakmám.
Van remény nem veszteségesen vállalkozást indítani, vagy reménytelem ilyen kevés befolyt összeg esetén? Nincs valami lehetőség, ami alapján kifizetem a ténylegesen befolyt bevételem után a járulékaimat (a garantált bérminimum több, mint amennyit keresnék)?
Nagyon sok könyvelőt kérdeztem,ugyan ennyire sok választ kaptam, és a NAV pedig nem kíván állást foglalni.
Valakinek van tapasztalata ennyire bonyolult adózási kérdésben, vagy jobban járok, ha hagyom a... ?
Köszönöm!
Nincs lehetőség gyes/gyed/gyet és hasonlók mellett a 25 ezres katára. Főállású vállalkozónak számítasz, minimum 50 ezres katával.
EVA-t felejtsd el, mert már két éve megszüntették. Bár gondolom itt a sima SZJA szerinti egyéni vállalkozásra gondoltál. Nos, mivel se főállásod, se nappalis jogviszonyod, se egyéb olyan tényező, ami másodállású vállalkozóvá változtatna téged, ezért mindenképpen főállású lennél. SZJA szerint így a minimumjárulék szerint kell havonta fizetned (kivétről inkább ne beszéljünk, úgy még drágább). Ez után év végén a nyereség után meg kell fizetned 9% vállalkozói SZJA-t és a fennmaradó részre 15% SZJA-t és 15,5% Szochot. És akkor az iparűzési adóról nem is beszéltem még.
Lehetnél átalányadós vállalkozó is, de ott megint csak az a probléma, hogy legalább a bérminimum után járulékozni kell minden hónapban (ha nem éri el a bevételed ezt az összeget). Ha meghaladja, akkor lehet a bevétel 60%-a után járulékozni.
Nem tudom milyen könyvelőket kérdeztél, de véleményem szerint ez azért nem olyan bonyolult adózási helyzet. Esetedben sajnos egyértelmű a helyzet.
Összességében szerintem nem sok esélyed van ezt hivatalosan, profitábilisan véghez vinni ebben a helyzetben. Persze kiskapuk mindig vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!