Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb tartozásra egyszerre lehet...

Tb tartozásra egyszerre lehet kérni mérséklést és részletfizetést vagy csak vagy az egyiket vagy a másikat?

Figyelt kérdés
2021. júl. 20. 14:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem kell. Ott két feltételnek kell teljesülnie.

Adóéven belül még ne legyen ilyen kérelmed, és a tartozásod (magánszemélyként) az 1 millió forintot ne lépje túl.


Letöltöm már ezt a FAM01 nyomtatványt kíváncsiságból és megnézem, hogy mi van vele... :)

2021. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Letöltöttem. Az első oldalon az "A" résznél beikszeled, hogy "automatikus fizetési könnyítési kérelem" és máris csak a NYIL fül lesz aktív.


Mondjuk azt nem értem, hogy minek kötelező jelleggel kitölteni mind a foglalkozást, mind a telefonszámot. Ha nincs, akkor már nem is működik a dolog? Ekkora ökörséget...


Ha ezeket nem akarod megadni, akkor töltsd ki kézzel, majd add fel postán/vidd be személyesen/továbbítsd az adóhivatal fel ePapíron keresztül, aláírva, beszkennelve.

2021. aug. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
... vagy egyszerűen csak írd meg nekik, hogy élni kívánsz az automatikus részletfizetési lehetőséggel a NAV-nál fennálló tartozásodra. Szintén ePapíron keresztül benyújthatod...
2021. aug. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

Ha a Munkahelyhez húztam egy kötőjelet, akkor már az elég volt a továbblepéshez. :) Remélem ez így jó nekik.

Közben az jutott eszembe, hogy olyan nem kellene, hogy legyen rajta, hogy milyen tartozásra kérem a részletfizetést? 🤔 Ilyen nem volt rajta.


Még a végén az a pipa nem teljesen értem, hogy minek :)

Ott, hogy Kérelmemnek helytadó döntés esetén a jogorvoslati jogomrol lemondok.

Miért jó az ha valaki ezt bejelöli és utána nem reklamálhat ha nem tetszik a döntés? :)

2021. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Ilyen nem volt rajta."


Automatikusnál a kérelem benyújtásának napján fennálló összes tartozásra nézik, azért nem kell sehova beírni, hogy mire és milyen összegre nyújtod be a kérelmet.


"Miért jó az ha valaki ezt bejelöli és utána nem reklamálhat ha nem tetszik a döntés? :)"


Mert pikk-pakkra jogerős lesz a határozat, nem kell megvárni a fellebbezés idejének lejártát. Tehát adott esetben például egy 30 napos ügyintézési időt le lehet rövidíteni akár 3 napra is. Kinek mennyire fontos, hogy a helyt adó kérelem miatt szüneteljen ellene a végrehajtási eljárás. Ha sürgős, akkor lemond a fellebbezési jogáról. Ha a két feltételnek megfelel például az automatikus részletfizetésnél, akkor ezzel semmit nem veszít, mert akkor megadják, mert jogszabály ezt írja elő. Ha pedig nem felel meg, akkor meg hiába ad be fellebbezést, ha a jogszabály nem ad lehetőséget arra, hogy helyt adjanak a kérésének.

Tehát van amikor teljesen felesleges a fellebbezésre nyitva álló határidőt kivárni.

2021. aug. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

.. és ha az van a Határozatban, hogy szeptember 11.ig kell befizetni a tartozást és én szeptember 10-én. ügyfélkapun beküldöm a 12 havi automatikus részletfizetési kérelmet, az úgy jó lehet? Vagy az már túl későn van?

Igazából azért húznám az időt mert szeptemberben kezdek dolgozni újra és munkabérből már könnyebben fizetném ki majd a havi reszleteket. Ha szeptember 10-én beadnam a kérelmet akkor már hátha csak október 10 környékén lenne az első részlet

2021. aug. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Semmi nincs túl későn.


Nem tudom, hogy milyen "határozatról" beszélsz. Ha felgyűlt hátralékod van, ott nincs határozat, hanem a NAV hátralékkezelési vagy végrehajtási osztálya küld fizetési felszólítást arra vonatkozóan. Az nem határozat.


Határozat egy döntésről van, ami által többnyire fizetési kötelezettsége keletkezik az illetőnek. "TB" tartozás fizetési határideje mindig a hónap 12. napja.


Sejtésem szerint fizetési felszólítást kaptál, amelyben szeptember 11-ét jelölték meg végső határidőnek, mielőtt elindítják a behajtást a tartozásodra.


Jogszabály szerint: Abban az esetben, ha a fizetnivaló esedékességi dátumát (eredeti esedékességi dátumát!) követő 8 napon belül benyújtasz rá kérelmet, akkor alapból szünetelteti a végrehajtási eljárást arra a hátralékra, amelynél ez a feltétel teljesül. Te azt írod, hogy hátralékot halmoztál fel, tehát az esedékességi határidők (eredeti) már elteltek, most kaptál egy olyan időpontot, ami által a végrehajtás megindítását el tudod kerülni, ha egyben megfizeted.


Másik végrehajtást "szüneteltető" dolog, ha automatikus részletfizetési kérelmet nyújtasz be (függetlenül a 8 napos határidőtől) és helyt adó határozat születik róla. Már annak jogerőre emelkedése előtt szüneteltetni fogja a végrehajtó az eljárást.


Fentiek fényében bőven jó lesz, ha szeptember 10-én benyújtasz egy automatikus részletfizetésre kérelmet. A paraméterekből látni fogják, hogy kötelezően rá kell bólintaniuk, ezért pihentetni fogják a behajtási eljárást a hátralékodra.

2021. aug. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Nem, nem fizetési felszólítást kaptam, hanem Határozatot. Megszünt a munkahelyem (egész cég) július 1. Azt mondták már nem kell 21T1011U nyomtatványt beadni, automatikusan előírják a Eg. bizt fizetést majd. De csak nem jött róla semmi. Felhivtam őket és mondták, hogy adjam be a 21T1011U - t mégis, mert valamiért nincs előírva nekem tb fizetés. Majd jött a Határozat, hogy akkor beérkezett a 21T1011U és visszamenőleg előírják a július 1-től az eg.biz fizetést és hogy jogviszony ellenőrzéskor kiderult, hogy 2017 ben volt 3 hónap amikor nem volt Tb fizezve és akkor azt is ki kellene fizetni. Táblázatban foglalva, hogy melyik hónapban mennyi volt akkor a Tb. Ezt a Nav számlájara kellene befizetni, az ez évit meg az egészségügyi járulékos számlára. Benne, hogy szeptember 11. fizessem be az összest. De egyben ez nekem sok most, így kérni akarom az automatikus részletfizetést, ami ugye max 12 hó, de nincs semmi jövedelem vizsgálat meg semmi egyéb.
2021. aug. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül jó lesz, ha 10-én benyújtod az automatikus részletfizetésre a kérelmet.
2021. aug. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Köszi a válaszokat!
2021. aug. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!