Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem adtam le számlákat eddig...

Nem adtam le számlákat eddig a könyvelőnek, mi lesz?

Figyelt kérdés
Sajnos különböző problémák miatt nem volt időm nyáron a könyvelőmet felkeresni, így nem is tudtam neki a papírokat átadni. Milyen következményei lehetnek, ha lesznek egyáltalán?
2010. aug. 24. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudom megmondani, mert kevés az info.

Mikor adtad le utoljára a számlákat? Vagy nemrég indult a vállalkozás, és egyáltalán nem is voltál még?

Egyéni vállalkozó vagy? Vagy társaságod van?

Áfa körös vagy? Alanyi mentes?

Ha áfa körös vagy, akkor éves áfa-s, vagy negyedéves, esetleg havi?


Csak ezek ismeretében tudom megmondani, hogy mekkora a gáz.

2010. aug. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egyéni vállalkozó vagyok, alanyi mentes, ez év májusának végén indítottam a vállalkozást. Most kaptam meg a cégtől, ami megbíz a fizetésemről a számláimat.
2010. aug. 25. 19:00
 3/5 A kérdező kommentje:
3 havi számlát kaptam meg eddig
2010. aug. 25. 19:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Értem. Megkaptam a privit is, de akkor itt válaszolok.

Ha alanyi mentes vagy nincs probléma.


A könyvelőnek, amiket meg kellett eddig csinálnia, azok a bejelentések júniusban. Ezen gondolom túl vagytok már.


Havonta adja be a könyvelő a járulékbevallásokat is a te vállalkozói kivéted után. Ha nem főállásban csinálod a vállalkozást, akkor nincs probléma, mert akkor nincs vállalkozó kivét, a bevallás nullásan megy. Ahhoz nincs rád szüksége.

Ha főállású vállalkozó vagy, akkor viszont van kivét. Ha táppénzen vagy, és arról nem tud a könyvelő, akkor van egy kis gubanc, de orvosolható. Csak szólni kell a könyvelőnek.


Ami a számlákat illeti, nem vagy elkésve vele, mert nem vagy áfa bevallásra kötelezett.


Amiről viszont lecsúsztál, az a július 12-i határidő. Ez a negyedéves szja-előleg fizetési határidő. Ezt csak akkor kell fizetni, ha nyereséges a vállalkozás.

De ez sem nagy probléma. Ezután késedelmi kamatot kell majd fizetned jövőre.

2010. aug. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!
2010. aug. 25. 20:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!