Ha veszek 200.000 ft-ért egy telket, annak vannak plusz költségei alapvetően?
Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy kell-e valamilyen plusz adót befizetni, átírási költség, vagy bármi. Vagy egyszerűen kiadom a 200 ezret és van egy telkem. (semmilyen más ingatlan tulajdonom nincs, ha ez számít).2021. ápr. 9. 08:35
2/6 anonim 



válasza:





ügyvédi díj, vagyonszerzési illeték
3/6 Fsms 



válasza:





4% vagyonszerzési illeték, ha építész 4 éven belül akkor mentesülsz alóla.
Ügyvédi díj kb 30.000 - 50.000 körüli lesz.
4/6 xswerdy 



válasza:





meg van még egy fix összegű átírási illeték is 6600 Ft, ami ilyen kis értékű ingatlannál százalékosan nem elhanyagolható. De a legnagyobb tétel az ügyvédi költség, próbálj meg a neten valamilyen ügyvédkereső oldalon ajánlatokat kérni, talán van, aki 20.000 Ft körül elvállalja, az alatt aligha (gondolom, nincs hitel, különösebben bonyolult fizetési üzemezés, bonyolult részletek).
5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2021. ápr. 9. 11:59
6/6 anonim 



válasza:





- vagyonszerzési illeték (ha építési telek, és vállalod, hogy 4 éven belül építesz rá, akkor mentesülhetsz alóla),
- ügyvéd költsége
- földhivatali bejegyzési díj (ez fix 6.600 forint)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!