Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebben az esetben mely időszako...

Ebben az esetben mely időszakokra kérhetik a talajterhelési adót? És kitől?

Figyelt kérdés

Szüleim tulajdonában volt 35 éven keresztül egy telek egy romos házzal. Apu 2020. januárjában meghalt, az ingatlan felét én örököltem, szeptemberben anyuval közösen eladtuk. Eddig senki nem kért semmit, ma viszont levél jött, anyu címére, az én nevemre. Mivel csak április végén utazom haza, szeretném tudni, mire számíthatok.

Azt olvasom, 5 évre visszamenőleg kérheti az önkormányzat a pénzt. Nekem az tűnik logikusnak, hogy én 2020 januártól szeptemberig fizetek az ingatlan felére, anyu 5 évre visszamenőleg az ő felére. Apu adóját behajtják valakin? Bocsánat, ha hülyeségeket írtam, de ma hallottam először erről az adóról.



2021. márc. 23. 12:44
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

"Azt olvasom, 5 évre visszamenőleg kérheti az önkormányzat a pénzt."


Mi a kérdés?

2021. márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
9 hónapig volt az ingatlan fele a tulajdonomban, nem tartanám igazságosnak az 5 évet. A halott apám után behajthatnak-e bármit utólag?
2021. márc. 23. 13:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Ivóvízfelhasználás volt az ingatlanon?

Mivel tulajdonos váltás nem volt, ellenben öröklés igen, ezért behajthatják.

A talajterhelési díjat olyan helyen számlázzák ki, ahol megvan ugyan a közcsatornára való kötés lehetősége, de a tulajdonos ezzel valamiért nem él. Egyfajta büntetés. Az önkormányzat a vízműtől kap minden évben listát és a felhasznált ivóvízmennyiség alapján számlázzák ki általában évente a talajterhelési díjat. A mértéke önkormányzatonként változó.

Viszont mi szerepel a levélben? Kinek számláznak, milyen időszakra és mit? Ezt azért nem ártana tudni mielőtt itt felkészülsz a vitára. Esetleg lehetne kérni elengedést is méltányosság alapján apukád részére, hátha... de ehhez tényleg tudni kellene, hogy miről is van szó pontosan.

2021. márc. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hármas, nagyon köszönöm a válaszod. A levelet nem olvastam, mivel Magyarországra ment, én meg nem ott élek, és a 77 éves anyám nem értette. Írtam az önkormányzatnak e-mailt, hogy tájékoztassanak. Most válaszolt az ügyintéző, hogy mivel ez egy részben összedőlt ház, ami egyértelműen nem volt lakva, így nem kell semmit befizetnünk.

De több szívrohamot kihordtam ma, mert láttam, milyen összegeket kérhetnek el éves szinten.

2021. márc. 23. 15:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!