Magyarországon milyen módon kéne adózni és elkönyvelni azt, amit a redbubble szolgáltatása kínál?
Ha esetleg nem tudtok segíteni, milyen szakembert kellene keresnem, hogy kielégítő válaszokat kapjak? Könyvelő, jogász adózási szakirányban, vagy valaki mást?
A redbubble-n a fogyasztó saját szellemi tulajdonát kínálja és tölti fel a weboldalra, amit ha megvásárolnak, a redbubble legyártja (pl rajz nyomtatása pólóra) és a fogyasztói ár egy bizonyos százalékát a szellemi tulajdon feltöltője kapja.
Ha jövedelemadózási rendszerben működik a vállalat, a termék adózása és könyvelése a szellemi tulajdon kivételével tiszta.
Hogyan adhatok járulékot a felhasználóknak és ezt miszerint kell elkönyvelni, esetleg adózni(bár az adózás terhe - feltételezem- a feltöltőé, ha nyeresége származik belőle)?
Milyen jogi buktatói lehetnek?
Nyílván meg kell felelnie a GDPR követelményeknek, hiszen a felhasználók, bankkártya vagy paypal/egyéb adatokkal tranzakciókat hajtanak végre az oldalon.
Azonban mi a teendő akkor, ha valaki jogvédett tartalmat tölt fel és a tranzakció befejeződött akár több irányban is? (termék vásárlása, feltöltő kifizetése stb. )
Lenne-e a vállalkozásnak jogi kötelezettsége, hogy az ilyen eseteket korrigálja/megelőzze, vagy nem vonható felelősségre ha az oldal szabályzata (regisztrációhoz kötött) kifejezetten tiltja jogvédett tartalmak feltöltését? Vagy van-e erre más megoldás?
Utolsó kérdésként, ezt a fajta szolgáltatást lefedi-e az internetes kiskereskedelem tevékenységi köre?
Köszönöm előre is a válaszokat, iránymutatásokat.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!