Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Újonnan alapított Kft-vel is...

Újonnan alapított Kft-vel is vissza tudom az Áfa-t igényelni pickup vásárlása esetén?

Figyelt kérdés

Tehát a cég most lett alapítva, bevétele, vagyona még nincs.

Venne a cég egy új pickupot /Toyota Hilux/, a kérdés, hogy ebben az esetben is vissza tudom igényelni az Áfa-t?



2021. febr. 6. 14:21
1 2 3
 11/22 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
OK. Azt hitten telepjáró. Ez esetben az első kérdésem ami fontos. Havi ÁFA esetén 1 millió felett, negyedéves esetén 250 ezer felett, éves ÁFA esetén 50 ezer felett lehet visszaigényelni.
2021. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

11:

Terepjáró, de tgk-nak van beírva a forgalmiba, tehát Áfa visszaigénylehető rá.

OK, de mi az 1m, 250e, 50e??

A bruttó vételár, vagy az Áfa tartalom?

A kocsi bruttó ára 14M, ebből kb 3M lesz az áfa.

2021. febr. 7. 19:44
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem a forgalmi az irányadó 8703 vtsz nem visszaigényelhető.

Ha így kerül meghatározásra, akkor az Áfa nem levonható.


Az elszámolt adót jelentik. Nagyon leegyszerűsítve, ha egy vállalkozás havi áfás, és a bevallás vége visszakérhető áfa, 100ezer, akkor azt nem tudja pénzzé tenni, később betudja a fizetendőbe, vagy gyűjti 1millióig. A többi így negyedévre, és évre.

2021. febr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Fsms ***** válasza:

Megveheted nulla bevétellel.

Ebben futottam már pár kört, tehát amit mondtam korábban , valami olyan tényleges tevékenység kell a cégbe ami indokolja a pickup-t.

Nekem it cégem van itt biztosan nem lehet. De ha pl. A munkádhoz használod, mert pl. építési vállakozó vagy és szállítasz vele, akkor igen.

2021. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Bármilyen ceghez lehet, miért ne lehetne a számítógépet teherautóval szállítani ?

A téglan kívül sokmindent szállítanak a világban

2021. febr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Fsms ***** válasza:
15# nekem nincs vele gondom, de a nav vizsgálat során nem lennék a helyedben.
2021. febr. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Köszönöm, jó adózó vagyok , ok írtak ezt a papírt :)


Tehergépkocsit vehetsz bármikor akár számítógép szállításra , butaság lenne ha nem így lenne , cipeld kézben ? Ha van 2 telephely 1 Budapesten egy balatonon akkor a menetlevel is meg van oldva a telephely közötti ingazassal.

2021. febr. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Fsms ***** válasza:
Persze, ebben hol írják, hogy az ÁFA t visszaigényelheted? Azt, hogy vehetsz pickup-t cégre és használhatod , persze nem gond, megteheted. Csak az ÁFA a gond. Egyébként a magánhasználatot feltételezik ilyen esetben és hiába vezetsz menetlevelet akkor is kell fizetned SZJA-t a jármű után.
2021. febr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Jelenleg 3 teherautóm van 1 után se fizetek szja-t, visszaigénylo is vagyok rendszeresen, tehát meg is szokták nézni (bár mostanában csak pár számlát kérnek be, vagy éppen semmit csak visszautalják) szóval szerintem ez nem állja meg a helyét.

Személyautót cegre nem veszek mert nem éri meg és nem hazudok magán és céges használatra, így az bukta lenne. De a teherauto az más. Sőt fokozom, benzines Dodge RAM az alany lpg-re alakítva hogy az üzemanyag áfája is a helyen legyen kezelve.

2021. febr. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Fsms ***** válasza:

Őszintén sok sikert, nekem a könyvelőm konzervatívabb.

Teherautók, ok, ha tényleg fuvarozásra használod, támadhatatlan.

Dodge üzemanyaga után ÁFA-t visszaigényelni, nem merném.

Viszont lankad a figyelem az ÁFA visszaigénylésnél ezek szerint, érdekes.

Bár nekem tök mindegy, csak befizető vagyok...

2021. febr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!