Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebay-es eladásoknál hogy...

Ebay-es eladásoknál hogy működik az adózás?

Figyelt kérdés

Szeretnék eladni ebay-en de nem tudom hogy tudnék minden szabályt betartva eladni az oldalon. Nagyban gondolkozom, tehát nem csak 1-2 használt és megunt cuccot szeretnék eladni hanem, új termékeket nagy mennyiségben. Főként az adózás menete érdekelne. Én mint magánszemély, új termékeket szeretnék eladni az ebay-en. Kell-e ehhez céget létrehoznom? Miként kell adóznom? Mennyit kell adózni utána és mikor? Kell-e ehhez vállalkozói bankszámlaszám?


Ha egy kevés információval tudna nekem segíteni valaki, azt megköszönném! :)


2021. jan. 5. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Magánszemélyként nem csinálhatod, legalább egyéni vállalkozás kell. Innentől kezdve az adózás módja, mennyisége, ideje, bankszámla-kötelezettség pedig attól függ, hogy milyen adózási módokat választasz.
2021. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


És milyen adózási módok vannak? Melyik érné meg nekem?


Egyébként aki csak néha-néha ad el valamit ebay-en, azoknak is kell az egyéni vállkozói?

2021. jan. 5. 14:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Írtad, hogy nagyban gondolkozol, ezért írtam, hogy kell vállalkozói. Egyébként ha azért veszel meg valamit, hogy aztán eladd, akkor már egy darabnál is kell vállalkozás.

Adózási módból pedig van egy pár, attól függően, hogy milyen vállalkozási formát választasz. Lehet szja szerinti, katás, átalányadózó, taos, kivás. A pontos ismeretek, részletek nélkül itt nem fogsz erre megfelelő választ kapni.

2021. jan. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2021. jan. 5. 14:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre lehet jobb lenne egy adótanácsadás, ahol elmagyaráznák neked, hogy milyen lehetőségeid vannak, és hol mennyit kell fizetni. De ha kitartó vagy, akkor a netes oldalakon és nav honlapján a tájékoztató füzetekből sok mindent ki lehet szedni. Fontos azért az is, hogy főállás lenne vagy heti 36 órát meghaladó főállás mellett szeretnéd csinálni. Csak ez lenne a tevékenységi köröd vagy más is. Ha más is lenne esetleg akkor kellenek-e engedélyek, illetve végzettségek, amihez kötött a tevékenység végzése.


Szóval hosszú a lehetőségek tárháza, kitartást :)

2021. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!