Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Coinbase oldalon lévő bevétel...

Coinbase oldalon lévő bevétel utáni adózás, mit lát a NAV?

Figyelt kérdés
Ha én a Coinbasere küldtem mondjuk 1 millió forintot befektetés céljából és abból az összegből lett mondjuk 5 millió, akkor a NAV csak akkor tudja meg, ha visszautalom a számlámra az 5 milliót? És ha mondjuk idén eladom a cryptót, ami 5 milliót ér, de a Coinbase számlámon hagyom még évekig, akkor hogy kell adózni utána? Attól, hogy lett profitom nem szeretném kivenni erről az oldalról a pénzem. Hogy kell eljárni ilyen esetekben? Visszamenőleg nem lehet baj, ha csak akkor adózok, amikor egyben kiveszem az egészet? Tehát, hogy nem abban az évben adóztam, amikor realizáltam a profitot, hanem évekkel később, mivel még lehet, hogy befektettem azt az összeget párszor. Mire van rálátása a NAV-nak?

2020. dec. 28. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
De, lehet bajod belőle. Adózni nem akkor kell, amikor kiutaltatod a bankszámládra, hanem amikor rendelkezési jogod van felette, vagyis még amikor a coinbase számládon van a pénz.
2020. dec. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, de ha egy héten 5x eladom a kriptómat, aztán meg visszaveszem, és lehet, hogy van hasznom minden tranzakción, akkor mivan? Kicsit túl lenne bonyolítva akkor az egész...
2020. dec. 28. 17:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy lenne “értelme”, hogy pl. ha befektet az ember 100 ezret és mondjuk kereskedik x évig, aztán amikor ki akarja venni akkor a kedeztben berakott összeg és a kivenni kívánt összeg különbségét leadózná és ennyi, vagyis a hasznot.
2020. dec. 28. 17:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Részedről így lenne értelme, de a valóságban ez nem így van. Ügyletenként kell megállapítani a fizetendő adót.
2020. dec. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ilyenkor hogyan néz ki az adózás? Önként kell módosítanom a bevallásomat a jövedelemmel?
2020. dec. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, én is foglalkozom kriptóval és amikor hasonló kérdéseim lettek, megkérdeztem egy adótanácsadót.

Neked is ezt javaslom. Nagyon sok forumon nagyon sokan foglalkoztunk már ezzel.


No de nagyvonalúakban. Volt egy svéd jogi vita, a svéd adóhatóságnál, hogy egyáltalán minek minősül a kriptopénz. Az eset után gyakorlatilag az uniós szabályok szerint, a kriptovaluta pénzeszköz és nem árucikk. -Ezért van az, hogy például nem kell Áfát fizetni utána. Mivel ezzel kapcsolatban van egy uniós állásfoglalás ami hazánkra is kötelező érvényű, a kriptopénz nálunk is pénzeszköz.


Igen ám, csak hogy az egyes országok eltérően szabályózzák a kriptovalutákat és nálunk nincs még rendesen szabályozva. Nincs például MNB árfolyama és ezért azok az adóügyi törvények nem alkalmazhatóak rá, amelyek adózáskor az MNB árfolyammal rendelkező eszközökre érvényesek.

Emiatt például adózáskor nincs szocho plafon és nem átlagolhatod a veszteséged sem. Mert ezeket az MNB árflyammal rendelkező eszközöknél megtehetnéd.


Igen igazából írni kell, hogy mit milyen árfolyamon vettél és az ügyleteidet is vezetni kellene, már csak azért is mert később ez fontos lehet. A szabályozás hiánya miatt pedig sajna úgy müködik, hogy minden tételnél számítana amit nyersz azonban a veszteséged nem.


Ez nonszensz, de a szabályozás hiánya miatt a meglévő törvények miatt így működik.

Azt ne várd senkitől, hogy leírja bármilyen nyilt forumra neked, hogy mennyire figyeli a coinbase-t a nav, mire figyelnek és mekkora összegek számítanak.


Viszont, a tőzsdék úgy is értesítést küldenek az ügyleteidről, tehát ezekből le tudod jegyezni, az akcióid. Ám most jön a lényeg, bár úgy működik ahogy fent írtam. Amíg azért kriptovalutában maradsz és a nyereséged is abban van, az fog számítani amikor valamely konvertibilis valutára váltod, azaz realizálsz. Hiába nyertél mondjuk altok ellenében a Bitcoinon ezerszer. Tehát ha ki be ugrálnál Fiatba, mint a mérgezett egér, akkor bizony valóban téttelenként, még a veszteséget sem vonhatnád le, de a Fiatban elért nyereség számít. Ám ettől függetlenül legyenek vezetve az ügyleteid. Mert később ha lesz szabályozás jól jön majd.


Az így elért bevétel, (ha realizálva van) egyéb jövedelemnek minősül és eszerint kell adózni és jelenleg sajnos szocho plafon sincs. Mindenkinek azt tudom tanácsolni, hogyha ebből van szemmel látható jövedelme, akkor egy a témához értő adótanácsadót kérdezzen meg, nagyjából 20 000 forintos óradíjjal és 1-2 óra konzultációval érdemes ilyenkor számolni.


Nézd, alap esetben egy csomó mindent nem lát a nav, egy esetleges ellenőrzés vagy büncselekmény esetén, azonban sokkal többet láthatnak mint gondolnád. Viszont egy másik ország adóhatósága alapesetben is láthatja amit a nav nem. Egy külföldi országban is lehet ezért adó problémád, illetve a külföldi és a magyar hatóságok elég gördülékenyen együtt tudnak működni. Ha milliós tételű profitokat realizálnál Fiatban, adó elkerülésben nem érdemes gondolkodni, adótanácsadóban igen. magánszemélyként is.

2021. jan. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ! Remélhetőleg hamarosan lesz rá megfelelő szabályozás...
2021. jan. 6. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!