Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nemreg tudtam meg, hogy SZJA...

Nemreg tudtam meg, hogy SZJA jovairasra lennek jogosult, de kicsit bonyolult a helyzet(?) Bovebben lent.

Figyelt kérdés

Kb.masfel eve diagnosztizaltak asztmaval, jelenleg pedig ugy tunik, hamarosan laktoz intoleranciaval is diagnosztizalva leszek. Nemreg ertesultem rola, hogy mindket fent nevezett betegsegre jar az SZJA jovairasa, es ha bizonyitott, hogy a betegseg regota fennall, adovisszateritest 5 evre visszamenoleg is igenyelhetek, attol az evtol fogva, amikortol megallapitottak. Na most nekem az asztmat kb masfel eve diagnosztizalta szakorvos, a laktoz intoleranciam pedig (ahogy fent irtam) meg nincs diagnosztizalva, de a haziorvosomnak elmondottak alapjan valoszinuleg egesz eletemben fennallt.

Melyikre vegyem igenybe az SZJA-t? Ezt fokent az 5 evre visszamenoleges jovairas miatt kerdezem...


Illetve, nem ide tartozik, de az utazasi kedvezmenyre is jogosult vagyok felnottkent? (Vagy ahhoz mar gyerekkoromban diagnosztizalni kellett volna? -mert ez alapbol utazasi kedvezmenykent a magasabb osszegu csaladi potlekra jogosultak kedvezmenye... Es ram ha mar nem jar csaladi potlek, lehet, hogy ezt sem kapom? 24 vagyok.)


Es ami meg felmerult bennem... Bar ez mar gondolom nincs igy, ami megfordult a fejemben...Ha az adot 5 evre visszamenoleg jovairjak utolagosan, a 90%os kedvezmenyt gondolom nem teritik vissza a MAVnal megvasarolt menetjegyekre, havi berletekre, es esetleges buntetesekre? (Amikortol mar az asztmas orvosi papirom meglete fennallt, csak errol az utazasi kedvezmenyrol nem tudtam...)


Koszi a valaszokat elore is, es bocsi, hogy ilyen hosszura sikeredett, csak tenyleg ujdonsagkent ert ez a hir, es szerettem volna egyontetuen minden infot megkapni rola (a neten nem sokmindent leltem fel reszletekbe menoen).



2020. nov. 14. 02:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az utazási igazolványról pedig csak ennyit (egyszerűen):


[link]

2020. nov. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!