Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV küldött levelet,hogy...

A NAV küldött levelet,hogy helyszíni szemlét tart. Ha az előző tulaj újította fel a házat, nekünk azokról kell felmutatni számlát vagy az lényegtelen?

Figyelt kérdés

A házat felújítva vásároltuk, az előző tulajdonos csináltatott minden újítást. Mi nekünk csak be kellett költöznünk, bútor vásárláson kívül több teendőnk nem volt.

A levélben az írta ugye a NAV,hogy kérhetnek számlát értéknövelő beruházásokról.

Tehát mivel mi nem újítottuk a házat így mi nem is tudunk számlát felmutatni, csak amit már mi vásároltunk. A házat 21 millió forintért vásároltuk. Bele köthetnek abba hogy nem mutatunk fel számlát arról amit az előző tulajdonos csináltatott ?



2020. nov. 3. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az az oka, hogy áron alul vettétek és az illeték kiszabása előtt álltok?
2020. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Neked a szerződésben ott a 21m
2020. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem vettük áron alul. Szerintem pont azért jönnek ki,mert a városban ( vidéki kisváros) ez az ár nagyon ki ugrik a többi közül tehát drágább,mint az itteni átlagos árak.

Csak a kérdés az lenne,hogy a teljeskörű felújítást- amit az előző tulaj csináltatott- nekem mint új tulajdonosnak fel kell e mutatnom?

2020. nov. 3. 12:51
 4/14 anonim ***** válasza:

Adó/érték bizonyítvány alapján állapítják meg a minimum árat ez jellemzően 20%-30%al kevesebb, mint a piaci ár, vagyis amennyiért általában hirdetik.De ettől eltérő is lehet ha pl. a 21 milliót kevésnek találják a szemle állapotához képest, az adásvételiben foglalt árat felül írhatják, mint ileték alapot és az általuk megállapított alapból számítják majd a fizenedő illetéket.


PL. mi is lealkudva kp-ra vettük az egyik ingatlant, 30%-al a normál piaci ár alatt. Kijöttek szemléztek, de mire odaértek már fűtéscsere festés stb megvolt, amit számlával igazoltunk. Ezt levonták az értéknövelt árból és helyben hagyták az adásvételiben szereplő árat.

2020. nov. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Mi az adásvételi után, ahogy írtam csak a bútorokat, egyéb berendezeseket vásároltuk ( mindenről van számlánk. )

Tehát itt arra lennék kíváncsi,hogy a NAV kérheti e tőlem azokat a számlákat, amik értéknövelő beruházások voltak (pl.: tető, víz-gáz rendszer újítás stb.) de mindezt az előző tulaj csináltatta?

2020. nov. 3. 12:59
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem is fogja kérni, mivel az az adásvételi ár már tartalmazza azokat a értéknövelő beruházásokat és Te növelt értéken vetted az ingatlant meg

. Ha Te lelkaottan vetted volna meg és utána végeztél volna értéknövelő beruházást ami növeli a piaci értékét, akkor azt látná, hogy vetted teszem azt 10 millióért, de most kb 20 milliót ér.


Akkor nyilatkozhatnád azt, hogy azért ennyi, mert Te újítottoad fel és azért vetted olcsón, mert le volt lakva. Ezt kell tudni számlával leigazolni, hogy Te valóban értéknövelő beruházást végeztél rajta.

És akkor a számlák alapján azokat a beruházásokat levonva határoznák meg a konkrét, adásvételi ár után fizetendő illetéket. Ami helyben hagyhatja az adásvételiben szereplő árat, vagy attól eltérő is lehet.

2020. nov. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. nov. 3. 13:39
 8/14 anonim ***** válasza:

Ennek az a lényege, hogy eltér az ingatlan vételi ára a helyben szokásostól a paraméterei figyelembevételével.

Általában lefele, a felfelét nem szokták vizsgálni. A "lefele" okoz költségvetési bevétel kiesést, azért "vizsgálják".

Ez a vizsgálat egy helyszíni szemlét jelent, amikor megtekintik az ingatlant és az alapján eldöntik, hogy elfogadják a szerződés szerinti összeget vagy sem.


Számlákra adott esetben azért lehet szükség, ha kedvezőbb áron vetted, de ők a helyszíni szemle alapján többre becsülik, és tudod bizonyítani, hogy azért lett nagyobb értéke mire kimentek megnézni, mert már beruháztál az ingatlanba anyagilag. Ha ezt az összeget tudod igazolni, akkor azt nem veszik figyelembe a becslésnél, tehát annyival csökken az érték és az illeték alapja is.


Én 4,2 millióért vettem lakást akkor, amikor már bőven 8 millió fölött voltak az árak. Hozzám is kijöttek, addigra felújítottuk a lakást, számlát ugyan nem tudtam bemutatni róla (saját kétkezi munka volt), de az ingatlan hirdetését meg tudtam mutatni (ingatlanközvetítőn keresztül vettem) és ott voltak fényképek róla eredeti állapotában. Ez alapján elfogadták a szerződés szerinti vételárat, nem kekeckedtek.


De ha azért mennek ki, mert magasan az átlag árak felett vásároltad, azért azt írd meg, mert olyat én még nem láttam, ez nekem új. :)


Köszi!

2020. nov. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Rendben,megírom mi volt. Ez még 2 hét múlva lesz körülbelül.

Amint az előbbiekben írtam ez egy vidéki kisváros,ez a ház jóval az itteni ingatlanok ára felett volt. Abszolút nem vettük olcsón, tehát ettől nem félek hogy keveselni fogják az árát (bár a mai világban

..) Amit mi bele fektettünk mindenről van számlánk illetve az akkori hirdetésről is le vannak mentve a képek. De szere csere nekünk nem kellett festéssel meg ilyen dolgokkal foglalkozni. Csak a bútorozás.

2020. nov. 4. 10:51
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem fogja őket érdekelni megnézik a házat azt elbucsuznak.
2020. nov. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!