Miért jó ha több adót fizetünk ? ... Feleségem konyvelgeti a cegemet és nem ad rendes választ. Idén lesz nyeresegunk jövőre nem lesz. Ezért én idén akarok egy munkát megcsináltatni mert így a nyereségből azaz a Tao alapból jönne le a költség
Míg jövőre nem lesz társasági adó fizetésem.
Feleségem azt mondja hogy szerinte jobb jövőre ,mert akkor idén több adót fizethetünk és hülye vagyok mert ez így jo.
Miért jó ha többet kell fizetnem ?
Régi mendemonda, hogy a folyamatosan negatív mérlegű cégeket, vállalkozásokat szereti jobban ellenőrizni a NAV, pláne, ha támogatásokról is van szó.
De ugye a slepp TAO-zik jobbára, szóval ettől nem kell félned. Mi a magyarázat a feleségedtől, miért jobb így?
Azt mondja hogy csak. Nem válaszol. Engem ellenőriztek tavalyelott, adtak is oklevelet teljesen rendesek voltak.
Tavaly meg idén elég durva nyereséggel zártunk illetve zárunk de jövő hónaptól felmondok mindenkinek így ez a cég a 2007 óta tartó fennállása óta jövőre először semmit se fog csinálni. Vannak tárgyi eszközeink ezeknek akarok raktárat csinálni ami valamennyi anyag plusz szakemberek munkadija ami sok. Ez mind lejohetne a taobol főleg a munkadíj. Jövőre hiába jelentem be a szakikat nem nyerek semmit mert nulla forint bevételre számítok.
Hát igen, elszámolod mindezeket a költségeket, ezután pedig aktiválod az épületet: tartozik épületek - követel aktivált saját teljesítmények értéke (ez utóbbi olyan, mint egy bevétel, és ellensúlyozza a felmerült költségeket). Ez után pedig elkezd amortizálódni az ingatlan a hátra lévő hasznos élettartam alatt: tartozik értékcsökkenési leírás - követel ingatlan. Gyakorlatilag a most kifizetett munkabér így alakul át hosszú éveken át elszámolt költséggé. Tao megállapításakor ezzel az écs-vel viszont vissza kell növelni az adóalapot, és helyette csökkentő tételként a tao törvény szerinti elismert écs kulccsal számított amortizációt lehet figyelembe venni. Ennek jelen esetben nem lehet olyan nagy hatása. Pár száz, pár ezer ft adómegtakarítás.
De ez csak a tao. Nem tudom, hogy áfa alany-e a vállalkozás.
Aztán év végén meg kell vizsgálni, hogy fennáll-e a vállalkozás folytatásának elve, ami a könyvelés egyik alappillére. Mert ha nincs tovább tevékenység, akkor meg kell állapítani a megmaradt eszközök piaci/megtérülő értékét és elszámolni az esetleges veszteségeket. Pl jelen bodega nem tudom, hogy eladható lenne-e a bekerülési értékén vagy azon felül. Ha nem, akkor terven felüli értékcsökkenést kell elszámolni a megtérülő értékig “lerontva” a mérleg szerinti értékét, ez az eredményt csökkenti ugyan, de a tao alapot már nem.
ezt értem, illetve nem teljesen..
Tehát adott a 10 éves fém bodega amit átviszünk másik helyre.
Az emberek azon mozdulatainak időtartamának a fiztés értékével növeljük a jelenleg könyv szerinti nulla forintos bodega árát. Ehhez adjuk a kis kiegészítő csavarok etc árait, ezt aktiváljuk mint beruházás.
A többi mozdulatsort, amely nem ide tartozott, tehát átpakolás bepakolás, cuccok behordása, letakarítása kézi erővel ez ugye nem épület, akkor ez lehet már költség.
A cigarettázás. reggelizés, dumálgatás, lógás kategóriáját még nem tudom de tuti arra is van valami :)Ö
Ez így elég durva de érthető, ellenben bevallom, töredelmesen, soha nem láttam még egy céget se ahol listázták volna azt hogy melyik mozdulatsort a kolléga milyen célzattal teszi, gép javítás ami értéknövekedést is jelent, esetleg rendet rak, vagy éppen gyárt, neadjisten új vezetéket köt be a géphez mert a régin átment a targonca..
de kezdem sejteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!