Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemély vagyok,...

Adószámos magánszemély vagyok, ingatlanbérbeadáshoz van adószámom, 8 éve nem használtam a számlatömböm mert nem volt rá szükség, ha most kellene számlát adnom érvényes még a számlatömb vagy újat kell igényelnem a NAV-tól?

Figyelt kérdés

2020. aug. 29. 14:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Adómentes bérbeadást nem kell számlázni, ezért ha önkéntesen számlát adsz, akkor sem kell jelenteni.

A NAV oldalán van is fent róla tájékoztató.

2020. szept. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

9, nézz utána te, teljesen jól írja a 7.

Januártól sem kell jelenteni.

2020. szept. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nav online számlázója ingyenes és 1-2 perc vele kiállítani a számlát
2020. szept. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én voltam a 7. örülök hogy jól lehúztátok a válaszomat, ami egyébként tényleg jó. köszönöm 12. A kulcs pedig az áfa törvényben a nem kell számlát kibocsátani fordulat alatt sorolt okok miatt van így. De örülök hogy itt a gyk-n mindenki mindent fullra tud, amikor pedig gyakorló könyvelőként jövök és próbálok segíteni, csak a lehúzás érkezik....
2020. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Én köszönöm a hasznos válaszod 14-es.
2020. szept. 3. 20:43
 16/17 xswerdy ***** válasza:

újra végigtúrtam a törvényt. A 10. melléklet ezt írja: "Az adóalany köteles az állami adó- és vámhatóság részére adatot szolgáltatni egy másik, belföldön nyilvántartásba vett adóalany részére belföldön teljesített termékértékesítéséről - ide nem értve a 89. § szerinti termékértékesítést -, szolgáltatásnyújtásáról kibocsátott vagy kiállított számláról, számlával egy tekintet alá eső okiratról."


Hol van az hogy ha nem lenne kötelező számlát kiállítani, de én kiállítok, akkor azt ne kellene jelenteni? Lehet, hogy igazatok van, de tényleg nem találom. (nem én voltam a lepontozó)

2020. szept. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Írtam privát üzenetet
2020. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!