Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemély vagyok,...

Adószámos magánszemély vagyok, ingatlanbérbeadáshoz van adószámom, 8 éve nem használtam a számlatömböm mert nem volt rá szükség, ha most kellene számlát adnom érvényes még a számlatömb vagy újat kell igényelnem a NAV-tól?

Figyelt kérdés

2020. aug. 29. 14:28
1 2
 1/17 xswerdy ***** válasza:
érvényes, de ha cégnek adsz számlát, azt jelentened kell a NAV-nak, ezért érdemesebb eleve valamilyen online számlázóval adni a számlát.
2020. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Magánszemélynek lenne a számla.
2020. aug. 29. 15:57
 3/17 xswerdy ***** válasza:
akkor használhatod még év végéig
2020. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Miért csak év végéig?
2020. aug. 29. 15:59
 5/17 xswerdy ***** válasza:
66%
mert jövő jan. 1-től a magánszemélyeknek kiállított számlát is jelenteni kell a NAV-nak online. Azaz a kézzel írott számla adatait be kell vinned a NAV felületén. Akkor meg már egyszerűbb a számlát eleve online számlázó programmal csinálni, ami magától beküldi a számlákat. Ezért célszerű már most is ezt alkalmazni, ha cégnek számlázol, mert ez a cégeknek kiállított számlákra július óta vonatkozik.
2020. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Mindig tanul az ember :) S nagyon bonyolult online számlázó programmal számlát készíteni?
2020. aug. 29. 16:09
 7/17 anonim ***** válasza:
34%
Ha magánszemélynek adsz számlát az fölösleges, nem kötelező számlát kiállítani a bérleti díjról már évek óta ha azt adószámos magánszemélyként teszed. EGyébként meg a bérleti díj ha az mentesen van számlázva nem lesz jelentés és online számla köteles, most sem az, mert számviteli bizonylatot helyettesít a számla ebben az esetben, azt meg nem kell jelenteni.
2020. aug. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor jövőre is jó lesz a számlatömbön a számla? Ennek a bérlőnek kellene számla, mert valahogy eltudja számoltatni a bérleti díjat. Ódzkodok az online számlázástól, remélem elég a papír alapú számla jövőre is.
2020. aug. 30. 09:02
 9/17 xswerdy ***** válasza:
90%
Ennek azért nézz utána, hogy helyes-e, amit a 7. ír. Én ilyen kitételről nem tudok, hogy ha olyannak adsz számlát, akinek elég lenne egyéb számviteli bizonylatot adni, akkor azt ne kellene jelenteni.
2020. aug. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Utána néztem Jövőre ha magánszemélynek adok számlát akkor is regisztrálni kell a a NAV oldalán. Idén csak ha cégnek adok. Jól írtad xswerdy.
2020. aug. 31. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!