Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Piros TAJ. Hogy lehet megérdek...

Piros TAJ. Hogy lehet megérdeklődni ügyfélkapun?

Figyelt kérdés
Fizetem magam után rendszeresen a TB-t, az ügyfélkapun leellenőriztem a számot is, érvényes. Viszont azt mondják, hogy piros, azaz tartozásom van. Hogy érdeklődhetem meg ügyfélkapun, hogy mennyi és mikori stb?

#ügyfélkapu #piros taj
2020. aug. 25. 15:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen fizeted, akkor még július 1 előtt keletkezett az eü.szolg.járulék fizetési kötelezettséged.

Bejelentkeztél a NAVhoz eü.szolg.járulék fizetésre?

Nézd meg ügyfélkapun a TAJ szolgáltatásokban a biztosítási jogviszonyod, ott szerepelnie kell, hogy magad után fizetsz.

Az EBEV szolgáltatásokban pedig kérd le az adószámlád, abból is ki kell derülnie, hogy bejelentkeztél-e és rögzítették-e a bejelentkezésed.

2020. aug. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%
Ügyfélkapun le tudod kérni az adófolyószámládat. Ott ha van 124. adónemen vagy 408. adónemen hátralékod, akkor fordulhat elő piros TAJ. Ha nincs, akkor mihamarabb egyeztess a NAV-val!
2020. aug. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 62148 FT többlet van. Mégis Piros a TAJ.
2020. aug. 26. 12:33
 4/13 anonim ***** válasza:

Ahogy az első hozzászólásban is kérdeztem:

Bejelentkeztél a NAVhoz eü.szolg.járulék fizetésre?

Vagy csak utalgattad a pénzt?

2020. aug. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A TB számlaszámra a 124-esre csak utalgattam. De mi ez a bejelentkezéses dolog?
2020. aug. 26. 15:37
 6/13 A kérdező kommentje:
És, ha van is valamilyen havi elmaradásom, a többletet miért nem tolják ré automatikusan? Vagy most ez a pénz leragadt a NAV-nál?
2020. aug. 26. 15:38
 7/13 anonim ***** válasza:

Be kellett volna jelentkezned a NAVhoz egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre a T1011-es nyomtatványon.

Mivel nem jelentkeztél be, csak utalgattál, nem írták elő a járulékfizetési kötelezettséged és így a befizetett összegek az adószámládon túlfizetésként mutatkoznak.

Pont ezért piros a TAJ számod, nem azért mert hátralékod lenne.

Mivel már nem vagy biztosított, sem más jogon jogosult az eü.ellátásokra, be pedig nem jelentkeztél, úgy tartanak nyilván, mintha jogosulatlanul vennéd igénybe az ellátásokat, ezért piros a TAJ számod.

Menj be a NAVhoz és segítenek visszamenőlegesen bejelentkezni. Utólagosan előírják a fizetési kötelezettségeket és ha jó összegeket utaltál, akkor nulla lesz az adószámla egyenleged.

A változásokról meg itt olvashatsz: [link]

2020. aug. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%

Na még ilyenről sem hallottam, hogy túlfizetés miatt lenne piros a TAJ.


Mi van akkor, ha tévesen utal valaki a 124. adónemre, és nem is lesz soha előírva rá kötelezettség? Aztán egyszer csak észreveszi és átvezetteti egy hátralékos adónemre a túlfizetést? Azért szerintem ez nem így működik...

Egy túlfizetésnél nem logikus, hogy piros a TAJ, ott szerintem valami más hiba lehet.


Mindenféleképpen NAV ügyfélszolgálat, ki kell deríteni, hogy mi a helyzet ezzel a piros TAJ-jal.


Kedves Kérdező! Ha bemész rendezni a soraidat, azért írd majd meg, hogy mi volt a "turpisság" benne, mert nagyon érdekelne. Köszönöm!

2020. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Olvasd végig a választ!

Nem a túlfizetés miatt piros, (és valószínűleg ha rendbe lesznek rakva a dolgok nem is lesz túlfizetése), hanem azért piros, mert nem jelentkezett be járulék fizetésre. És ez a be nem jelentkezés okozza a (látszólagos) túlfizetést is.

2020. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Telefonon be lehet jelentkezni TB járulák fizetésére?
2020. aug. 27. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!