Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A munkáltató (e.v) visszamenől...

A munkáltató (e.v) visszamenőleg ki tud jelenteni?

Figyelt kérdés
Egy héttel hamarább lettem kijelentve mint a leszámolásom napja úgy, hogy a leszámolási szándékom is aznap vált aktuálissá részemre és ismerté a munkáltató részére. Minimálbéres, heti 40 órás, határozatlan idejű szerződés és a felek felmondási idő nélkül akármikor megszakíthatják. Azt nem értem, hogy működhet ez a munkaügyi rendszerben, hogy pl van egy napilapra előfizetésem amit havonta kell fizetni utólag és a hónap közepén megmondom, hogy köszönöm szépen én már erre a hónapra nem kérek előfizetést akkor az a 15 megy a süllyesztőbe mindenféle fizetési kötelezettség nélkül visszamenőleg fél hónapi lemondással. Egy vállalkozást sem lehet visszamenőleg megszüntetni vagy szüneteltetni vagy rosszul tudom? Hanem leghamarabb a következő munkanaptól kezdődően.

2020. aug. 18. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Változásbejelentésre 8 napja van a cégnek. Vagyis 8 nappal visszamenőleg ki lehet jelenteni teljesen hivatalosan. Meg amúgy régebbre is, a rendszer engedékeny ilyen téren.

Természetesen mindez csak akkor ha a felmondási papíron is az a dátum van, amit te aláírtál.

2020. aug. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem-értem! Aláírni nem írtam alá semmit és még egy darab papírt nem kaptam, amire meg elvégre 5 munkanapja lenne hogy egyáltalán a munkaügyibe menjek. Nem gondoltam, hogy így tud ez működni visszamenőleg. Akkor vajon feketén dolgoztam azt a hetet még pluszba vagy napi bejelentés mert az a másik élete a napi.
2020. aug. 18. 10:45
 3/5 anonim ***** válasza:

"Minimálbéres, heti 40 órás, határozatlan idejű szerződés és a felek felmondási idő nélkül akármikor megszakíthatják"


Itt valami félreértés van.

Munkaviszonyt, ami határozatlan időre szól, és bármelyik fél a felmondását próbaidő lejártát követően közli a másikkal, ott a törvény szerint alapból van felmondási idő.

Ha a munkáltató mond fel, akkor más varia nem is létezhet, ha a dolgozó mond fel, akkor kérheti azt, hogy a felmondási időtől (mint lehetőségtől) a munkáltató tekintsen el. Ez kizárólag a dolgozó saját kérésére történhet meg, természetesen akkor, ha a munkáltató is beleegyezik. Ilyen esetben akkor szűnik meg a jogviszony, amilyen időpontban írásban megegyeznek. Ez ettől még felmondás kategória, nem pedig közös megegyezés kategória!


"Egy héttel hamarább lettem kijelentve mint a leszámolásom napja úgy, hogy a leszámolási szándékom is aznap vált aktuálissá részemre és ismerté a munkáltató részére."


Ezt a részét nem értem... Elírták a dátumot, vagy direkt történt?

Ha elírták, akkor jelezni kell, lehet, hogy nem vették észre. Ha direkt, akkor is, és ha nem reagálnak rá érdemben, akkor panaszt kell tenni a kormányhivatalokban található munkaügyi hatóságnál.

2020. aug. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem elírták, hanem ez a szokása... Még ezen is spórolni akar hogy addig sem kell a minimálbéres járulékokat fizetni. Próbaidő az arról szól pl egy új dolgozónak, hogy csak napi bejelentéssel foglalkoztatja, aztán csak utána jelenti be, heti 40 órába, na de természetesen nem is 40 órát dolgoznak hetente, ez csak papírforma. Leszámolásnál ugyan ez, kijelent és napival megoldja pl az utolsó fél hónapot. Továbbra sem kaptam még semmilyen papírt. Mondjuk az igaz hogy felmondási időt én sem tartottam be. Na de vajon miért? A fizetésem 1/3 van meg formailag a többi borítékos, gondolom tudod miről beszélek. A tavalyi évben is van 2 hónapom ami kiderült később hogy feketén voltam teljesen. Ügyfélkapunk lekérdeztem, 2 hetet voltam napi bejelentéssel utána meg semmi. Ahogy a két hónap után újra bejelentett arról nem írtunk semmiféle szerződést. Még van nálam egy kis pénzem meg mennék már a munkaügyibe
2020. aug. 31. 07:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, de jogilag az van, amit leírtam, minden más szabályellenes, ahogy látom, ezt Te is tudod.


Minden munkaügyi vonatkozású problémának ott vannak a kormányhivatalokban a munkaügyi felügyelőségek/hatóságok. Ott kell panaszt tenni. Ez vonatkozik arra is, ha nem adják ki a megfelelő iratokat a jogviszony megszűnésekor.


A munkaügyibe akkor is regisztrálnak, ha nincsenek még az iratok. Jelezni kell, hogy mi a szitu és adnak határidőt arra, hogy beszerezd. Ellátásra viszont csak akkor leszel jogosult (ha egyébként is megfelelsz a feltételeknek), ha igényled azt. Visszamenőleg nem állapítanak meg ellátást csak azért, mert nem volt iratod, és nem is igényelted. Igényeld, az iratot pedig utólag pótolod -> munkaügyi hatóság segítségével.

2020. szept. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!