Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem fizettem a tb-t, mi lenne...

Nem fizettem a tb-t, mi lenne a legokosabb döntés így utólag?

Figyelt kérdés

Hallgatói jogviszonyom megszűnése után nem volt bejelentett munkám. Teljesen kiment a fejemből a TB. 4 hónap az ami nincs rendezve. Szeptemberben újra lesz hallgatói jogviszonyom.

Értesítést nem kaptam egyébként. Vagy befizetem az elmaradásom, vagy pedig nem, és bízok abban hogy nem is értesítenek majd ez ügyben. Szerintetek?


2020. aug. 2. 23:46
1 2
 11/15 anonim válasza:
50%
Nem kötekedésből írom, de ha netán történne valami, baleset vagy megbetegednél hirtelen akkor az sokkal többe kerülne mint befizetni a tb-t akár egy összegben erre a pár hónapra. :)
2020. aug. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Gondolom utólag már nem engedik el a tartozást szociális alapon (nem mintha lennének normális indokaim). Előre kellett volna jeleznem, hogy nem fizetem.

Úgy döntöttem, hogy várom az értesítőt. Ha jön, akkor fizetek... ha nem, akkor örülök neki.


11# Igen, erre már én is gondoltam.


Ha kapok navos levelet, akkor majd leírom ide. Addig is köszönöm a válaszokat.

2020. aug. 3. 10:17
 13/15 anonim ***** válasza:
87%

Már hogyne lehetne visszafelé is fizetni a felszólítás nélkül.

Az államnak bármikor, bármennyit fizethetsz, nem fognak ráhajtani.

2020. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

Július 1 től ha 3 hónapig nem lesz fizetve,akk kikerülsz a TB ellátásából.


Nyugodjatok le a picsaéba,mindenkit ellátnak még most is. Hisz a kérdezőnek nem 2020- 07 01 után keletkezett a 4 hónapja.

2020. aug. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Gondolom utólag már nem engedik el a tartozást szociális alapon"


De utólag is van rá esély, hogy elengedje a tartozást a NAV. Főleg, ha megerősíted egy olyan irat másolatával a kérelmedet, ahol a járási hivatal igazolja, hogy - rászorultsági alapon - mentesít a további időszakokra a járulék fizetése alól.

2020. aug. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!