Ha más Eu-s országba szeretnék dropshipping modell alapján működő webáruházat, azt valamilyen vállalkozáshoz illene kötni? Vagy noname alapon is meg lehet csinálni?
És a kínai a te áradat fogja kiszámlázni? Vagy a nyomott árat, a vevő meg majd veri az asztalt nálad, hogy ő többet fizetett a számlán meg 30%al kevesebb van.
Ez már most halálra van ítélve.
"Ha más Eu-s országba szeretnék dropshipping modell alapján működő webáruházat, azt valamilyen vállalkozáshoz illene kötni? Vagy noname alapon is meg lehet csinálni?"
Azt hiszem, még alaposan utána kéne nézned a dolgoknak...
Először is a webáruház működtetéséhez mindenképpen vállalkozás kell: Nem "illene" hanem kötelező.
Aztán a webáruház működtetése nem annyi, hogy csinálok egy weblapot oszt jól van, hanem nem kevés szabályozás van, mit kell feltüntetnie egy webáruháznak (ÁSZF, szállítási, fizetési feltételek, székhely, stb) panaszkezelés, adatvédelem, stb. - ezek ha magyar, ha külföldi, mindenhol fel kell tüntetni)
Azt meg végképp nem értem, hogy ha külföldi országban akarsz webáruházat működtetni, akkor miért egy magyar oldalon érdeklődsz- annak az országnak a szabályai szerint kell működnöd.
Csak szólok, hogy külföldön nem divat illegálisan működtetni webáruházat. (nem mondom, hogy nem fordulnak elő csalók, de a neten könnyű lenyomozni)
Ja, igazad van 3-as, az elállási jogot kifelejtettem (2-es): "megveszi" a vevő a terméket, Te leszállítod neki, aztán közli, hogy mégsem ilyenre gondolt, eláll az adásvételtől - és ez egész EU-n belül így van.
A kínai nem fogja visszavenni Tőled, mert nem EU- ott nincs elállási jog - így a nyakadon marad egy csomó cucc.
Ismerősöm pont emiatt hagyta abba a webáruházat, mert tele lett a hócipője ezzel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!