Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Internetes tevékenység után...

Internetes tevékenység után szerzett reklámbevétel és egyebek adózása?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki leírná, tudom, hogy sok ilyen kérdés van már kiírva, de egyikben sem találtam egyértelmű választ. Nem csak YT-ről van szó. Számos helyről folyik be passzív jövedelmem, nagyrészt reklámbevételből. Akadt pár ember, aki még "donate"-el is megtámogatta a tevékenységemet, ezt sem tudom, hogy milyen jellegű bevételnek kell elszámolni. Nem tagadom, felnőtt tartalommal is foglalkozom, természetesen nem mint szereplő, hanem közvetítő, vagy éppen segítek egy-egy videónak kitörni a pár száz megtekintésből a több tízezresig. Minden legális, alá van írva, le van papírozva. Innen sem mindig reklámbevétel jön, vannak fizetős videók stb...


Szóval a kérdés adott, rengeteg helyről folyik be passzív jövedelmem, de még csak 20 éves vagyok és az eddigi bevallásaimat az alkalmi munkáimból mindig a NAV csinálta meg automatikusan, ezért most kicsit nehézkes számomra, gyakran elveszek az információ tengerben. A KATA-ról hallottam már, de sajnos vannak rosszabb hónapok amikor KATA-val konkrétan mínuszba jönnék ki. Hosszú távon gondolkozom, egyetem mellett csinálom mindezt és azt sem bánnám, ha évek múlva is jönne ezekből egy kis mellékes. Még valami: A fizetésem is több helyre kapom, van, aki SEPA-val utalja közvetlenül a magyar IBAN számlaszámomra. Van, aki cryptocurrency-ben fizet és van, aki Paxum-ot, Paypal-t használ. Ezek közül nem lehet mindet kiutalni a kártyámra, ezeket is be kell vallanom?


Válaszokat köszönöm!



2020. máj. 11. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem mellett lehetsz járulékmentesen másodállású szja-s vállalkozó (ha nappalis vagy). Itt már csak az elért jövedelemből kell év végén adózni, vagyis a bevételeidből le lehet írni a költségeket, amik azért biztosan akadnának. Az ohgy paypalra vagy a rendes folyószámládra érkezik a pénz, az nem releváns ebből a szempontból. Kiszámlázod a bevételeket, aztán év végén leadózod és már jó is vagy.
2020. máj. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

1. téved.


Ezt mindenképp vállalkozási formában kell. És igen, hiába lesz bukó a hónap, még mindig a KATA a legjobb.


Ha meg nem KATA, akkor könyvelő kell, de az sem lesz ingyen.

2020. máj. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért tévednék? Én is azt írtam, hogy mindenképpen vállalkozás kell. Az első mondatomban szerepel, hogy másodállásó vállalkozó :) Az ugyanúgy egyéni vállalkozó, csak nem kata szerint adózik, hanem a jövedelem után (bevétel-költség), szja törvény szerint. Csak havi járulékot nem kell fizetni, mivel a nappalis egyetem miatt biztosítottnak minősül. Így az olyan hónapok után nem kell semmit sem fizetni, amikor nincs bevétel. Csak év végén a bevétel-költség alapján.
2020. máj. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3.-ra.


De sulis. Az nem minősül állásnak.

2020. máj. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyisnem minősül. Nappali tagozat mellett lehet másodállású vállalkozó, úgy a havi járulékoktól mentes lesz és csak az eredményt kell leadózni. Hidd el nekem, több ügyfelem is van, aki nappalis jogviszony mellett másodállású vállalkozó.
2020. máj. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!