Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kft ügyvezetője lehet katás...

Kft ügyvezetője lehet katás vállalkozó?

Figyelt kérdés
A kérdésem az, hogy én, mint ügyvezető lehetek-e katás vállalkozó is? Van-e annak bármi akadálya, hogy a saját cégemnek bizonyos összegeket számlázzak? Természetesen a mágikus 7 pontra ügyelve.
2019. dec. 18. 23:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondtam, hogy ez rendben van, hogy az állam kb azt tesz, amit akar, csak azt állítottam, hogy ez van. És már nem egy ilyen határozattal találkoztam, amiben erre hivatkoztak (teszem hozzá, az esetek nagy többségében jogosan). Egyébként itt is jogos lenne, mert egyértelműen adóelkerülés végett számlázna be a saját cégébe.
2019. dec. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. CSináld. Ami a lényeg, hogy milyen szerződéssel van alátámasztva. Hogyan van szétválasztva a kft tevékenysége (ami gondolom Áfá-s) és a Kata tevékenység. Egy pontos nyilvántartással ez teljesen védhető és kivitelezhető. Egy adótanácsadót kell megkérdezned, hogy milyen szerződésed legyen mint ügyvezető és mint kata-s alvállalkozó. Persze hogy egy ellenőrzésnél ebbe belekötnek, de minden áfa ellenőrzésnél is belekötnek az összes nagy számlába, az összes szolgáltatás számlába, hogy valóban a vállalkozás érdekében merült-e fel. Ehhez kell alátámasztás, szerződés, stb.
2020. jan. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!