Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kft ügyvezetője lehet katás...

Kft ügyvezetője lehet katás vállalkozó?

Figyelt kérdés
A kérdésem az, hogy én, mint ügyvezető lehetek-e katás vállalkozó is? Van-e annak bármi akadálya, hogy a saját cégemnek bizonyos összegeket számlázzak? Természetesen a mágikus 7 pontra ügyelve.
2019. dec. 18. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kft ügyvezetője lehet katás vállalkozó. Viszont a saját cégbe számlázást én hanyagolnám, rossz ötlet.
2019. dec. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

> Viszont a saját cégbe számlázást én hanyagolnám, rossz ötlet.

Miért?

2019. dec. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Cégem szoftverértékesítésből termel bevételt. Viszont én, mint egyszem magánszemély vagyok a szoftverfejlesztő. Mi ebben a bűn?
2019. dec. 18. 23:20
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Meg lehet próbálni, majd a Nav elődönti, hogy színlelt szerződésnek gondolja-e vagy nem. Igazából annyi a kérdés, hogy vállalod-e a kockázatát az esetleges átminősítésnek.
2019. dec. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Full adóelkerülés szaga van.
2019. dec. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Természetesen nem adoelkerules a cél. A lényeg, hogy minden fejlesztőm kataskent dolgozik be nekem (kulsosok, másnak is dolgoznak, saját gépükön, stb). Csak az bosszant, hogy én ugyanúgy fejlesztő is vagyok a cégemben, de beledoglok, hogy havonta akár fel milliót kivegyek (bér jarulekai, osztalék adó, stb) , miközben ők a Katával ezt lazán megtehetik, havi 50ből. Totál bosszant ez a különbség. En értem, hogy nekem hatalmas nyugdíjam lesz, de na, értitek.
2019. dec. 19. 07:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csináld te is csak katás vállalkozóként. És akkor te is kiveheted az olcsó közteherrel. Ja hogy akkor nem férsz bele a 12 millióba? Hát igen, valamit valamiért. A kata a nevéből is adódóan KISadózóknak lett kitalálva. Akinek már e felett van az árbevétel az rég nem kisvállalkozó. Vannak egyéb adózási módok, egy okos könyvelővel és/vagy adótanácsadóval rengeteget lehet ám spórolni.


És akkor, hogy a hozzám intézett kérdésekre is válaszoljak. Azért rossz ötlet a katás vállalkozásodból a saját cégedbe számlázni, mert az igenis adóelkerülés. Ráadásul duplán. Katában a 25ezerrel leadózod az egészet, itt rengeteg adót megspórolsz. Ráadásul a cégben ezzel a beszámlázással költséget generálsz, amivel szintén rengeteg adótól megszabadulsz. Nem állnál meg a két lábadon a nav előtt ezzel a mesével. És hidd el, ott sokkal vaskosabb csekket kapnál, mint amúgy simán lenne az adó. Azt kell megérteni, hogy amit te a Kft-ben keresel, az nem a te pénzed, hanem a cégé. Onnan ami kivétet kapsz és/vagy osztalékot, az a tiéd, a többi a cégé.


Nem mondom, hogy tilos beszámlázni a saját cégedbe, mert egyáltalán nem az. Csak szerintem itt sérül a rendeltetésszerű joggyakorlás elve, ami szerint az adózási jogviszonyokban nem minősül a jogok rendeltetésszerű gyakorlásának az olyan szerződés vagy bármely jogügylet, melynek célja valamely jogszabályban szereplő adókötelezettség, rendelkezés megkerülése. És itt (ahogy a kérdező is kifejtette) pontosan erről van szó.


Egy navos ellenőrzés során nem adható észszerű magyarázat, hogy miért volt szükséges a cégben egyébként tevékenyen részt vevő személlyel, mint egyéni vállalkozóval is szerződést kötni, ha egyébként azt a tevékenységet a cégben is el tudta volna látni. És akkor még a kapcsolt vállalkozásokról nem is esett szó, ami további adózási és egyéb problémákat vethet fel.


Összegezve: nem tilos, de baromira nem ajánlott.

2019. dec. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem ajánlott mert kapcsolt vállalkozás lesz.
2019. dec. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor szüntesd meg a céget ilyen egyszerű. Felszabadul sok tőke, nem kell trükközni.
2019. dec. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

> sérül a rendeltetésszerű joggyakorlás elve, ami szerint az adózási jogviszonyokban nem minősül a jogok rendeltetésszerű gyakorlásának az olyan szerződés vagy bármely jogügylet, melynek célja valamely jogszabályban szereplő adókötelezettség, rendelkezés megkerülése.


Imádom az ilyen gumijogszabályokat. Rendeletetésszerű joggyakorlás... 😂 Totális állami kontroll; vannak jogszabályok, amiket ha betartasz, akkor is rád tudják fogni, hogy adót csalsz. De a sok birka szerint ez tökre rendben van.

2019. dec. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!