Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tegyük fel hogy van egy...

Tegyük fel hogy van egy hatalmas házam és nagy vagyonom, lehet belöle baj?

Figyelt kérdés

Tegyük fel h van egy hatalmas házam (értéke kb 200 millio ) és egy 10 millios autom és a széfben és bankban (guatemallai bankban azzaz külföldön nyilvántartott számlán) 150 milliom.

Lehet ebböl valaha is valami probléma ? Ha pl valaki elmegy a házam ellöt és megnézi a birtokomat és az apeh nyomozást indit ? Kell valamivel igazolnom honnan van mindez ? Nincs bejelentet munkám a tb-t stb... Mindent én magam fizetek. A bejelentet lakcimem ez a ház.

Magyarul senki nem tudja honnan van pénzem és honnan van mindez, semmilyen papir se bankszámlám semmim nincs magyarországon csak a lakásom és az igazolványaim ( az auto is külföldi rendszámos) 2 képzett biztonsági ör és modern berendezés védi a házamat ami havonta 250 ezerbe kerül, ezt feketén kézpénzbe fizetem nekik. Lehet ebböl valami probléma ?

A kérdés természetesen csak elméleti kérdés nem gyakorlati semmi ilyesmi illegális tevékenységet nem végzek ez afféle szerepjáték hogy mi lehet ebböl a helyzetböl.

Köszönöm


2010. júl. 17. 15:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi senki sem gondolta, hogy komolyan írtad.

Elmélet: Ha ennyid lenne senki sem csesztetne, pláne nem az apeh.

2010. júl. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Most komolyan, szerinted bekopogtatna valaki, hogy " jónapotkívánok, tessék má' igazolni nyugtákkal miből van ez a fene nagy háza!"?

Amúgy meg ajtót nyitnál? :-D

2010. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod igazolni hogy a házad honnan van , hogy örökölted-e vagy keresetből van amit megtakarítottál...bár jól keresnél akkor.

Az Apeh bárkire rászáll ne hogy azt hidd hogy nem, de vannak persze akiket le lehet fizetni. Ha az őreid ott lennének egy ellenőrzéskor és nincs bejeletnve vagy hasonló azért 100 hogy megbüntetnek kissé.


De jogtalanul úgy sem zaklatna az apeh,hiszen előtte valószínűleg szólnak. De egy ekkora vagyont igazolni kell papírokkal legalább.

2010. júl. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

bizony, bekopoghat az ajtódon az apeh, hogy igazold a vagyonod eredetét. (vagyonosodás vizsgálat)

ha nem tudod bizonyítani, hogy a vagyonod legális és adózott jövedelemből ered, akkor a vagyoni állapot felmérése után olyan adókivetést (+ bünti) kapsz a nyakadba, hogy a gatyád is rámegy...

2010. júl. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

6:21-es vagyok, van egy történet amit tanárom mesélt anno,


A szomszédja jómódú volt és valakinek a szomszédból szúrta a szemét, ezért valamiféle indokkal ráküldte az apeh-ot hogy végezzenek ellenőrzést..most a férfi csőlakó lett,mert annyi millióra büntették hogy a háza se futotta ki.


Nem az apeh nem kopog csak úgy be, de lehet ellenőrzés ha valaki valami olyat talál ki hogy kimenjenek.

2010. júl. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én erre azt mondanám, hogy nyertem egy külföldi lottón a és a pénzem is kint van elhelyezve.

Bár lehet addig erőlködne az APEH, hogy ezt is bizonyítanom kéne.

2010. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A lottos dolog tetszik :D Bár akkor enyi errövel azt is lehetne mondani hogy össze tippmixeztem ,sorsjegyeztem,tippelgetem :) A szelvényt meg nem tartotam meg mert balszerencsét hozz.
2010. júl. 17. 16:41
 8/16 anonim ***** válasza:

Márpedig bekopoghatnak.

Valaki tesz egy feljelentést és ennyi. Onnantól az APEH utánanéz a dolgoknak. Ha olyat talál, akkor már a VPOPvel és a rendőrséggel karöltve mennek. Először csak kopognak, aztán bizottságilag bemennek és keresgélnek.


Tehát a második csak részben volt igaza.

2010. júl. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Lottós dolog nem jó, mert a nagy összegű nyereménykifizetéseket a SZRT nyilván tartja. Gondolom hogy 1000 Ftos sorsjegyből meg sokat kéne nyerni ehhez:)))
2010. júl. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hmmm de hogyha mondjuk ilyen 50 ezreket nyersz pár naponta tippmixen ?:D Azt nem tartják nyilván tudtomal és kifizetik a kaszánál nem ?

Pár nyertes szelvényt meg megtartasz bizonyitéknak

2010. júl. 17. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!