Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jó ötlet lenne, ha a mérlegkép...

Jó ötlet lenne, ha a mérlegképes kamara minimum árakat szabna meg, hogy mennyiért lehet könyvviteli szolgáltatást ellátni? 1,5-2,5 szeresére fel lehetne vinni a díjakat ez által.

Figyelt kérdés

Értékesítés nettó árbevétele, könyvelési tételszám, stb. alapján.


Ha lebukik, hogy aláírta a mérleget, kevesebbért, akkor kizárni a kamarából, bevonni a mérlegképes igazolványt.


Számlát, pénzügyi teljesítést igazoló dokumentumot kelljen bemutatni, + ellenőrzést is.


2019. aug. 8. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem lenne jó.

Se az árbevétel, se a tételszám nem jelent sokat.

2019. aug. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Ennyi erővel a villanyszerelőnek is mondják meg, hogy egy konnektort milyen minimál díjért rakjon fel, stb.


Értem én a kezdeményezést, de nem igen lehet ezt megoldani, mivel minden cég egyedi, nem igazán lehet egy sablont ráhúzni. Csak egy példa: könyvelek egy cégnek, istálló építéssel foglalkoznak. Egy modern istálló nagyjából 7-800 millió forintba kerül mindenestül. Általában 50% előleget kérnek, majd átadáskor a maradék összeget. Vagyis ő gyakorlatilag két kimenő számlával generálja le a 800 milliós árbevételt. Alvállalkozókkal dolgoztat, nagyjából 10 bejövő számla (nyilván az olyan apróságoktól, hogy vesz irodaszert, tankol, stb most hagyjuk). Na most egy autókereskedőnek baromi sok autót el kell adni akár csak egy 4-500 milliós árbevétel eléréséhez is, ráadásul ott figyelni a különbözeti áfára, nyilvántartásokra, etc. Fele annyi árbevétel, százszor annyi munka a könyvelőnek.


A tételszám sem a legmegfelelőbb mérce (próbáltam én is tételszám alapján meghatározni a könyvelési díjakat, de nem igazán lett igazságos sehogyansem, akárhogyan is próbáltam). Szintén egy példa: vegyünk egy cukrászdát, pénztárgéppel, napi szintű alapanyagbeszerzés, stb. Ezt baromi egyszerű könyvelni, szinte csak anyagköltség az egész, hipp-hopp fel lehet rögzíteni a gépbe. Ezzel szemben ott van egy építőipari cég, ahol fordított áfától elkezdve, mindenféle ingatlanszabályokon át, sok dologra kell figyelni, lehet közösségen belüli beszerzés, ami még plusz adminisztráció, stb. A tételszám lehet ugyanannyi, de sokkal több munkával járhat.


Arról nem is beszélve, hogy elég gyökeresen kellene átalakítani a számviteli törvényt a felvetésedre, mert nem minden cégnek kell mérlegképes könyvelő.


Szóval véleményem szerint sem a kamara, sem a pénzügyminisztérium, sem senki más nem tudna ilyen minimáldíjat igazságosan megállapítani. Arról nem is beszélve, hogy pl a nyírségben lényegesen olcsóbb a munkaerő mint pesten. Ha lenne egy minimál összeg, amiért el kellene vállalni, akkor az vagy a pestieknek lenne baromi alacsony, vagy az elmaradottabb régióknak rettentően magas.


Amúgy a könyvvizsgálói kamara (ez a neve egyébként) nekünk könyvvizsgálóknak előír minimum óradíjakat bizonyos szorzók figyelembe vételével. Nekünk minden évben le kell jelenteni adószám szerint, hogy mely cégeket könyvvizsgáltuk, hány órát szántunk rá, milyen összegért, milyen óradíjjal. Ezt össze is vetik az irm rendszerével. És szerinted történik bármi is? Természetesen nem :) Még mindig vannak olyanok, akik kocsmában ülve 20 ezerért aláírnak bármilyen könyvvizsgálói nyilatkozatot, jelentést, stb.


És akkor azt még nem is említettem, hogy így is nagyon nagy gondok vannak a könyvelési díjakkal, mert az ügyfelek mindig sokallják (illetve a legtöbb). Mindig a könyvelő a kötelező rossz, akit alig akarnak kifizetni (nyilván egy normális vállalkozó nem ezen spórol). Ha 1,5-2,5-szeres árak lennének, akkor még sokkal több lenne a zugkönyvelő, mint most (pedig hidd el, nagyon sokan vannak sajnos) és még nagyobb gondok lennének bizonyos cégek könyvvitelében.


Összességében én értem mit szeretnél, bizonyos fokig egyet is értek vele, csak nem látom azt, hogy hogyan lehetne ezt ténylegesen meglépni, vagy legalább valamiféle pozitív irányba terelni a dolgot.

2019. aug. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Még annyit, hogy egy dolgot viszont kötelezővé tehetnének. Mégpedig a felelőségbiztosítást, mint oly sok szakmában (könyvvizsgálóként is kötelező pl).
2019. aug. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Az általad tervezett dolgot nevezik kartelezésnek, aminek a szervezése bűncselekménynek minősül, pénzbírsággal és börtönnel büntethető!

Ezt a kérdést beismerő vallomásnak szántad, vagy a szakmához nem értő laikusként írtad ki a kérdést???

2019. aug. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
„Barátaink a versenytársaink. Ellenségeink a vevőink. A fenti szavakkal hívta szövetségbe az 1992-től három éven keresztül működő nemzetközi lizin kartell vezetője társait a fogyasztók ellen. A mondat tömören foglalja össze, miért is tekinthetők a kartellek a fogyasztók legádázabb ellenségeinek, és felderítésük miért egyik legfőbb feladata minden versenyhatóságnak. A kartellező cégek azáltal, hogy felosztják a piacokat vagy megállapodnak az árakban és más értékesítési feltételekben, kiküszöbölik, illetve erősen korlátozzák az egymás közötti versenyt, így képesek egy monopóliumhoz hasonló módon működni és magasabb árakat diktálni."
2019. aug. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
WOW látom sokan gyűlölik az egyszerű fogyasztókat, éljenek a multik és a kizsákmányolás, gratulálok nektek!
2019. aug. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Hiába pontozzátok le, ez akkor is kartell.
2019. aug. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek valószínűleg a közjegyzői díjszabások változása adta az ötletet. Természetesen megértem, mert mindig a könyvelőtől sajnálják azt a pár forintot is. Viszont a díjszabással is nagyon kell vigyázni: elég csak néhány ft-os elszámolás, akár a közjegyző saját kárára, máris milliós nagyságrendű bírsággal sújtja a MOKK. Tehát csak óvatosan a tarifával!
2019. aug. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális könyvelőnek ezért van felelősségbiztosítása, hogy ha esetleg hibázik, akkor abból nagyon sokmindent meg lehet oldani. Mint mondtam én azt tenném első körben kötelezővé a kollégák körében.
2019. aug. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!