Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Bookingon foglaltam szállást,...

Bookingon foglaltam szállást, lehet valahogy kérelmezni, hogy csak arra az összegre zárolják a kártyát, amennyibe kerül?

Figyelt kérdés
A család kölcsönzött nekem pénzt euróra, mert nem volt nálam annyi, amikor váltottam pár napja, és ezt szerettem volna ma vissza is fizetni, de nem tudtam pénzt felvenni automatából. Több pénz van a kártyámon, mint amennyibe a szállás kerül, és a felvehető limit is nagyobb, mint amennyit felvettem volna. Kényelmesen elegendő a fedezet. Egyébként meg utalni tudok, meg fizettem is már a foglalás óta kártyával, a közüzemi leemeléseket és minden ilyen automatikusan beállított tranzakciót rendben működik, csak a kártyás készpénzfelvétel nem. Arra gondoltam, hogy emiatt lehet (csak nem üres az automata, kiírva nem volt, hogy rossz lenne...).
2014. szept. 14. 23:33
 1/5 A kérdező kommentje:

Bocs mindenki, kicsit félresikerült az egyik mondat, szóval az egyéb tranzakciók működnek, csak a kártyás készpénzfelvétel nem. Így jó. :-)


Egyébként júliusban foglaltam, és október elejére foglaltam szállást. Mennyi időre szoktak zárolni (Olaszország)?

2014. szept. 14. 23:36
 2/5 anonim ***** válasza:
A netbankban tudod ellenőrizni, hogy zároltak-e vagy sem, illetve ha igen, akkor mennyit. Általában amikor fizeted a szállást, akkor oldják fel a zárolást vagy kb. 30 nap után törlődik automatikusan.
2014. szept. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem fognak többet zárolni, mint a szállás ára. Sőt azt sem feltétlenül teszik meg, nekem az esetek egyharmadában zárolták az összeget utazás előtt, a legtöbbször elég volt a végén fizetni, és nem zároltak.
2014. szept. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nem fognak többet zárolni, mint a szállás ára."


Nem feltétlen. Van ahol a plussz szolgáltatásokra, illetve az esetleges károkozásokra is zárolnak.


Nekem a múltkor egy előre 100%-ban kifizetett szállodai szoba esetén is zároltak 30 ezret becsekkoláskor.

2014. szept. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, ma jártam a bankban, és kiderült, hogy mégse ez volt az ok, bár az utazásomhoz kapcsolódik, csak én ritkán utazok. Amikor mégis, igyekszem a legjobb ár-érték arányból kijönni, ami azt jelenti külföld esetén, hogy sokszor magyar közvetítő partnert bevonni ráfizetés (nem kicsit), én meg ha már tudok legalább angolul, amit lehet (múzeum belépő), olcsóbban vettem meg előre máshol, és ez "szokatlan magatartás" volt tőlem, így arra gyanakodtak, hogy ellopták a bankkártyámat, és más használta, de megoldották. :-)
2014. szept. 15. 23:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!